sesednizkola

Když nějaká ženská řekne, že jsem ji znásilnil, dají mě hned do vazby?

Kdyby třeba sousedka řekla, že jsem ji večer ve výtahu znásilnil, tak příjde pro mě druhý den kriminálka, dají mi pouta a zavřou do vazby, než se případ vyšetří?
Doplňuji:
Cože?! Co píšu za „kozloviny“? Ptám se na věci, co mě zajímají a bohužel nedají se vygooglit. Když se ti to nelíbí, neodpovídej, nejsem na to zvědavý. Co se týče tohoto dotazu… protože jsem se to dočetl v pár článcích, že i toto je možné, zajíma mě tedy, zda to možné opravdu je. A nick mám jenom tento.

Nejlepší odpověď
klumprt

Není to automatické. Záleží na mnoha okolnostech souvisejících s vazebními důvody, které jsou:

  • obava, že obviněný uprchne nebo se bude skrývat
  • obava, že bude ovlivňovat nevyslechnuté svědky
  • obava, že bude pokračovat v trestné činnosti.

Tyto obavy (stačí jedna z nich) musí být něčím podložené, pouhá domněnka policejního orgánu nestačí. O vazbě rozhoduje soud. Před uvalením vazby musí být podezřelému sděleno obvinění (stane se z něj obviněný), tzn. že podezření z trestného činu v té době už musí být něčím podložené. Pouhá výpověď sousedky bez dalšího prověření na sdělení obvinění a tudíž ani na vazbu stačit nebude.

Další odpovědi
anonym

Proč pořád píšeš kozloviny pokaždé po jiným nickem,kolik máš e-mailových schránek?Koupila ti mama výkonné PC.
Říkám,že se s te klubeš jako zrůda!
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=HwKvXvp6BCo

mosoj

Když budeš mít erekci i když přijdou policajti, určitě tě tam šoupnou, aby tě měli po ruce.

anonym

Nelži!…jakto,že neumím odpovídat,vždyď jsem ti odpověděl,možná jenom ne podle tebe jak ty chceš,aby tě všeci hýčkali,ty kriminálníku!

anonym

Vyáhni Putina kriple!A dělej!