Kathrin 123

Když mám špatné vysvědčení, dostanu se na střední školu?

1.pololetí-4.fyzika dvě trojky z angličtiny a matiky
2.pololetí-asi 4 čtyřky

Nejlepší odpověď
annas

Neuvedl jste na kterou střední školu. Takže není možné reagovat.

Pro přijetí se započítávají výsledky ze ZŠ a výsledky testů. Záleží také na počtu přihlášených žáků a počtu těch, kteří budou mít lepší známky než vy.

"Stupně středního vzdělání

Pokud student úspěšně ukončí daný vzdělávací program, může dosáhnout těchto stupňů vzdělání :

  1. Střední vzdělání – dosáhne student, pokud absolvuje jedno nebo dvouleté studium v denní formě
  2. Střední vzdělání s výučním listem – dosáhne student, pokud absolvuje dvou nebo tříleté studium v denní formě a získá tak výuční list
  3. Střední vzdělání s maturitou – dosáhne student, pokud absolvuje čtyřletý vzdělávací program v denní formě, nebo šestileté nebo osmileté gymnázium. Toto vzdělání je ukončeno maturitní zkouškou."

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/St%C5%99ed­n%C3%AD_%C5%A1ko­la

Nezáleží na tom, co vám řeknu já, ale jak rozhodne škola. Je to 50 na 50,

Opakuji, neuvedl jste druh SŠ.

Další odpovědi
elkon

Těžko, trochu soudnosti by to chtělo. S takovými známkami díru do světa neuděláš. Kdyby tě přijali, tak už je to školství opravdu v háji. Nevím jestli to platí, ale pro podání přihlášky na střední školu, byl potřeba určitý průměr známky.

Alesh

No, čeština taky nebude slavná, že? 🙂
Jo, na nějakou SŠ se dostaneš, ale prestiž u té školy bych neočekával. 😉

anonym

Dostaneš.

Naše školství je v děsnym stavu, na maturitní obory berou v podstatě každýho.
Pokud se dostaneš k maturitě, i když budeš naprostý vemeno, učitelé se budou moct přetrhnout, aby tě skrz tu maturity protlačili.

Pak zase budou pár dní všude zprávy, jak je možný, že tak vysoký % studentů neudělalo maturitu (hlavně z matiky), budou se obviňovat všichni navzájem a výsledkem bude, že pro příští rok budeme muset „obtížnost maturit upravit“ (snížit), aby to na první pohled vypadalo líp.

Pepa25

Spíš je otázka, co chceš dělat? Co nějaké řemeslo? Péče o zvířata?

gumiczud

Určitě se na nějakou střední odbornou dostaneš. Nenech se odradit slovy „S takovými známkami díru do světa neuděláš.“ Známky díru do světa nedělají.

aliendrone

No, na nějakou „rozumnou“ to asi nebude, ale těch „darmožroutských“ se to netýká. Myslím. Třeba „umprum“ apod. by to šlo, tam na věcech ohledně exaktních oborů moc nebazírují. ;) :D :D