Avatar uživatele
Bronzový

Když je zásuvka ze zdi připojená na přepěťovou ochranu, tak další prodlužky v ní připojené už nemusí být přepěťové?

Myslím tím jako že pokud je první řada zásuvek v přepěťové ochraně chráněná, tak ty další prodlužky dané do té přepěťové ochrany už nemusí být přepěťové a přesto jsou chráněny před zkraty, přepětím atd, protože se všehno přěpětí zachytí už v přěpěťové ochraně? Pokud je to stále nesrozumitelné tak to zkusím napsat jinak.


Zeď zásuvka 360V a z ní vede přepěťová ochrana např zde (https://prepetove-ochrany.heur eka.cz/) ta top 1. Díky tomu ty další prodlužky na zásuvky už nemusí být přepěťové, protože tahle co je zapojená hned na zásuvku všechno pořeší a elektrika už se bude šířit bez problému a rizik dále?

Schéma: 360V zásuvka, přepěťovka, obyčejná prodlužovačka na zásuvky, přes ní je další obyčejná prodlužovačka atd........

Nebo je nutné mít všechny problužovačky přěpěťové i když na sebe navazují?

Odpovědi:

Avatar uživatele
Stříbrný

Znova opakuji: Už jsem to tu napsal!!! Pokud je vedení delší než určitá vzdálenost, je nutné přepěťovou ochranu opakovat! Vzdálenost je dána druhem vedení a konstrukcí přepěťové ochrany, rozuměj výrobcem.


Avatar uživatele
Zlatý

Ochranu před zkratem a předpětím nelze řešit prodlužovačkou. Musí to být součást elektroinstalace. Tyto prodlužovačky jsou jen doplňkovou ochranou drobné domácí elektroniky. Mají velmi malou účinnost (do 1kJ). Mohou odfiltrovat jen drobné špičky, vzniklé např. vypnutím velkého motoru nebo svářečky v domku. Protože nelze předpokládat, že do psa počítače někdo připojí další prodlužovačku třeba se svářečkou, nemá žádný smysl na ni dávat zásuvku s ochranou.
360V se v síti nikde nevyskytuje. Zřejmě máš na mysli obyčejnou jednofázovou zásuvku 230V.


Avatar uživatele
Zlatý

1. U nás v ČR se obvykle nevyskytují zásuvky na 360V. To co je na obrázku vypadá na prodlužku na 230V.
2. Žádná přepěťová ochrana není 100%. Ochrana na kabelu bývá poměrně slabá a 1. schopná zachytit jen špičky s nízkou energií, 2. Nemusí být účinná např. pokud špičku vyprodukuje vzdálené zařízení na další napojené prodlužce.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Elektronika

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Elektronika

Zlatý mosoj 976
Zlatý Bedy 675
Zlatý gecco 476
Zlatý Hlada 467
Zlatý www 412
Zlatý ge0rge 386
Zlatý led 320
Zlatý beer 297
Zlatý Drap 294
Zlatý Michal Kole 292

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.