Dismas

Když je u nás 12 hodin, kolik je na severním pólu?

Nejlepší odpověď
Kepler

Je to divné, ale platí tam současně úplně všechna časová pásma. Ať se ze severního pólu pohneš kterýmkoliv směrem, vždycky půjdeš k jihu. A tak můžeš směřovat do Ruska, nebo na Aljašku, kamkoliv. A všude mají jiný čas. Takže tam může být klidně i těch 12 hodin.

Další odpovědi
klumprt

Tipuju, že se tam expedice řídí greenwichským časem nebo jakýmkoli jiným, na kterém se domluví. Třeba podle toho z kterého pásma tam přitáhli. Ono je to celkem jedno. Je tam půl roku furt světlo a pak půlroku tma. Továrny, úřady ani školy tam nejsou a vlaky taky ne. A jestli jde o to, kdy se půjde spát, tak se ta parta může dohodnout dle libosti.

Doplňuji: Tak jsem se do toho trochu začetl na anglické Wiki. Na severním pólu není žádné stálé obydlí, takže tam se to nijak neřeší. Zato na jižním je několik budov kde bydlí permanentně 80–200 lidí (podle roční doby). A ti používají novozélandský čas, protože právě odtamtud nejčastěji lítají letadla.