kapka

Když je Avast antivirus free, tak proč se mi po třech měsících vypne a chce, abych si koupila placenou verzi?

Máte to taky tak? Nainstaluji free Avast, ale vydrží jen tři měsíce. Před vypršením doby mě začne upozorňovat, že za x dní mi zkončí a pc nebude chráněn a nabízí mi vytrvale placenou verzi. Pak tedy zkončí a já ho musím nainstalovat znovu, sice zdarma, ale je to otravné. Ale mám pc vlastně už přes čtyři roky, vždycky jsem měla free Avast a dřív to nedělal, až teď nějakou dobu. Je ta firma teď agresivnější a chce mě udolat, abych radši zaplatila? Zajímá mě, jestli máte stejný problém, případně, jak to řešíte? Také stále přeinstalováváte na novou „čerstvou“ free verzi? Nebo se to dá vyřešit nějak jinak?
Doplňuji:
Tedy ne nainstalovat, ale udělat zdarma registraci. Zadám svoje jméno a mailovou adresu a ještě chtějí, abych vybrala z několika možností, proč jsem si vybrala zrovna Avast. Po této registraci jsem si mohla zase spustit ty štíty, takže už to zase běží. Ale určitě to po mě bude chtít za tři měsíce zas…

Nejlepší odpověď
beer

Musíš se ve free verzi zaregistrovat a teprve až po roce znovu jen registrace.
Když Avast otevřeš, tak ve Shrnutí uvidíš celkovou ochranu i datum vypršení licence.

Další odpovědi
www

Ano, jedenkrát ročně je registraci nutné obnovit, víc nic.
Pomáhám několika známým s PC, všichni mají Avast free již dost let, a ještě se nikdo z nich zatím neozval, že má s tímto antivirem nejmenší problémy.
Tady to psalo sice dost lidí (stalo se mně to či ono), ale podle mne se jedná o chyby uživatele, ne Avastu !
Avast proto doporučuji z letité zkušenosti.

Sůwa

Měla jsem dlouho Avast, až se najednou zasekl a musela jsem přeinstalovat celý OS. Nestalo se to jenom mně, spousta lidí měla podobné potíže. Teď mám Microsoft Security Essentials, je taky free a funguje skvěle. Doporučuji.

anonym

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/avast-odmita-pracovat-co-s-tim
http://www.avas­t.com/cs-cz/free-antivirus-download
Už se tu řešilo – viz 239 odkazů:
Avast pouze doplnil nabídku o vyšší placené verze (viz odkaz na 2. řádce), home-avast zůstává s registrací 1× ročně.
Ti, jež uvádí Sůwa, že mají potíže, jen indikují neznalost.
Namísto 100 chybujících uživatelů, postačí obvykle jediná konzultace s profi programátorem. Nač chodit ke kováříčkovi a fňukat, když lze jít rovnou za kovářem a šmahem vyřešit.

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=avast (239)

Funna

pokud chceš něco opravdu FREE…najdi si jiný antivir, než Avast…s ním problémy opravdu nejsou, ale jen když je zaplacený…

kapka

Díky za odpovědi. Registraci po roce bych brala, ale mě to začalo otravovat po třech měsících. Vím, že jsem to řešila fakt nedávno, že jsem to musela obnovovat a opravdu jsem tam i měla napsáno, že to běží od 29.dubna 2012. A teď to právě po těch třech měsících zkončilo a musela jsem to obnovit znova. Tak mě zajímalo, jak to mají ostatní. No, uvidíme, jestli se to bude ještě opakovat zase po třech měsících.

annas

Kapko,, i když nejsem expert, mě Avast vždy upozorňoval, kdy skončí moje registrace . měla jsem ji zdarma na rok. Ale co jsem dělala, to nevím. Letos na jaře jsem Avast zrušila a mám AVG.