Sůwa

Avast odmítá pracovat, co s tím?

Najednou se mi u malé ikonky Avastu na spodní liště objevilo červené kolečko s bílým křížkem a po kliknutí se mi zobrazila stránka se sdělením, že systém je nechráněn. Na příkaz „opravit“ nereagoval, tak jsem zkusila kompletně Avast odinstalovat přes REVO uninstaller a naistalovat vyšší verzi. To se sice povedlo, ale ani po restartu se Avast neumoudřil. Poradíte někdo co mám zkusit dál? Díky. Sůwa
Doplňuji:
Ráno, ještě před připojením na internet jsem spustila Spybot Search&Destroy a odstranila nalezené viry, následně jsem projela systém CCleanerem. Provedla jsem novou instalaci poslední verze Avastu 6.0.1367, restartovala a stejně pořád nefunguje. Bod obnovení si program vyhledal při instalaci. Nemá smysl se vracet do doby, kdy avast fungoval, protože jsem mezi tím provedla reinstalaci Avastu. Hlásí mi to, že je ZASTAVENA služba programu avast a na tlačítko OPRAVIT nereaguje.

Nejlepší odpověď
dudu

Pokud používáte WiFinu, zkuste ji restartovat.

Další odpovědi
briketka10

zkusila bych ty zbytky vyčistit PC čistícím programem, jestli nějaký máte ..
pak pokračovat v instalaci jak uvedl Michal Kole..

ad Michal mě právě Avast nikdy vira nepustil a to jsem měla už 2× Trojského koně..jinak žádného, moc mě to vylekalo..
Doplňuji:
http://www.avas­t.com/lp-fr-security-report-t30?utm_source=prg_fav_­60_0&utm_medi­um=prg_lnk&ut­m_campaign=fre­e2paid&utm_con­tent=prg_fav_cs-czsecurity-report&p_var=­.%2Ffa%2Fcs-cz%2Fsecurity-report&p_sem=4&p_­ssm=0&p_som=178371&p_sim­=372354&p_fsm=398172&p_f­im=0&p_msm=0&p_mim=0&p_w­im=1&p_wsm=875720&p_pro=­0&p_vep=6&p_ves=0&p_lqa=­0&p_lsu=24&p_lst=0&p_lex­=164&p_lng=cs&p_lid=cs-cz&p_elm=58&p_vbd=1­367

nevím jestli se to dobře okopírovalo, ale v odkazu je vidět 1 infikovaný soubour červeně to je ten TK , když jsem si chtěla stáhnout titulky k japonskému filmu..

beer

Podívej se na Start-Spustit-vepiš msconfig-v okně klik na Služby.
Tam bys měla najít Avast a pokud není zaškrtnutý, zaškrtnout (povolit).

Jinak ale samotný Avast mám pocit, jestli náhodou někde taky nemá možnost Vypnout/Zapnout-tak nějak. Sem se taky podívej..už jsem ho dlouho nepoužíval, mám placený AVG.

Athootita

Měl jsem stejný problém. Stačilo otevřít Avast, kliknout na Řešení problémů a zatrhnout možnost Spouštět služby programu avast! až po startu ostatních systémových služeb. Po restartování PC už vše fungovalo jak mělo.

Michal Kole

Máte asi nějaké zbytky Avastu

odinstalujte jej tímto oficiální nástroj

http://www.avas­t.com/cs-cz/uninstall-utility a pak nová instalace.

Nemáte ještě nějaký jiný antivir, že by se prali ?

Ještě mě napadlo, že máte možná nějaký vir, který avast vypíná.

Zkusil vyndat HDD a dát do jiného PC a projet to.

Hykam

Zkuste ještě udělat kontrolu online scenerem od ESTu

http://www.eset­.cz/cz/domacnos­ti/produkty/on­line-scanner/

MILAN1961

ZKUSTE OBNOVIT SYSTÉM DO DOBY KDY VÁM TO ŠLO

Sůwa

AVAST UŽ PRACUJE JAK MÁ !!!
Děkuji všem, byla to kombinovaná chyba. Nově staženou verzi jsem špatně umístila, místo do pevného disku C:, do Downloads programy v Dokumentech, takže jsem měla skutečně obě verze. Po přesunutí se původní verze nahradila tou novější. Po různých pokusech nakonec nejvíc pomohlo START ⇒ spustit⇒ vepsat msconfig a potvrdit OK, jenže jsem zpočátku pořád dávala „procházet“ a to byla chyba.Pak možná ještě něco, navedlo mne to samo a nakonec restart. Už se zas točí. Díky

Sůwa

Musím se připojovat střídavě k PC a k netbooku, abych si to moc nezasvinila. Na PC se mi třeba nezobrazuje kdo ohodnotil odpověď, nemůžu napsat, natož odeslat mail. Všechny rady jsem si zapsala a jdu zpět na PC. Zatím jsem zkoušela zadat různé testy, ale evidentně trucuje. Pokračování bude zřejmě až večer. Zatím díky. Sůwa