zjentek

Když dobiju baterii, ztěžkne?

Nejlepší odpověď
Agneta

Samozřejmě:D

Já vím, že tě to překvapuje, ale nakoukla jsem do mojí skleněné koule, a vidím tu tvoji baterii…takže ta měla před nabitím 6,67 gramů – a teď má 6,69 gramů:DDD

Další odpovědi
Dochy

Jsem přesvědčen že ano, už se to tu řešilo
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/snizi-se-hmotnost-mobilu-pri-uplnem-vybiti-baterie
Je to ale v míře hluboko pod měřitelnost běžnými prostředky… Pro běžný akumulátor v mobilu mi vychází změna hmotnosti řádově 10–100 pg

Agneta

zjentku, z fyzikálního hlediska je to tak, že nabíjením přijímá ta baterie elektrony, a tak musí být těžší, ale né zase o tolik, to jsem přehnala:D

Dochy

není to tím, že přijímá elektrony. Při nabíjení do ní jedním koncem elektrony lezou a druhým zes utíkaj, tedy nula od nuly pojde. Přesto o chlup ztěžkne, ale běžnými způsobem to není měřitelné.