Killer

Když bych nalil roztavený hliník do sádrové formy, šel by po stvrdnutí hliníku oddělit od sádry.

Tu sádrovou formu můžu zničit. dík

Odpovědi
honza19hk

tak to ti takhle neřeknu,kovy se lijí do hlinitých forem a jejich složení můsí být přesné-jíly,grafit,pís­ky,kaolin atd.. A právě grafit zabraňuje připečení kovu na formu. Ovšem v sádře obsažen není.Jestli se ti to vyplatí,zkus to na nějakém vzorku .

Drap

Formu rozbyješ a zbytky sádry očistíš. Doporučuji vnitřní prostor formy, vysypat a rozetřít práškovým grafitem

cochee

Já vím, že tě zajímá spíš ta sádrová forma, nicméně zapomeň na to, že doma v amatérských podmínkách roztavíš a odliješ hliník ;)