Avatar uživatele
•adulinkqq•

Kdybychom žili na Marsu… tak místo zemětřesení bude marsotřesení?

Zajímavá 0 před 214 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Dochy

Myslím, že lze použít obojí. Zemětřesení v ČJ podle mně ale není od slova „Země“ jako planeta ale od slova „země“ jako půda, zkrátka to po čem šlapem.

Elkon: Promiň, ale kecy.

  1. „Kdybychom…“
  2. Výsadek na Mars je už poměrně dlouho plánován. A úmysl není poslat tam lidi jen proto aby umřeli.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
elkon

Na Marsu žít nelze, není tam atmosféra vhodná k životu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

Pitomost. Píši z Prajzské a ani tady u nás neočekáváme žádné prajskotřesení­. 🤷‍♂️

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
JK2021

Ano, termín marsotřesení se už, pro seismickou aktivitu na Marsu, v médiích atp. opravdu někdy používá. Ovšem v případě, že by Mars byl naší Zemí, tedy planetou, na níž jsme se vyvinuli, jmenoval by se on Země. Takže by se nic nezměnilo a říkalo by se stále zemětřesení.

Upravil/a: JK2021

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
elkon

Dochy – že je výsadek na Mars plánován neznamená, že tam lze žít. I ve škole se děti učí jak to s Marsem je. Tady to máš dobře popsáno.** Takže žádné kecy.**
https://plane­ty.astro.cz/mar­s/1134-atmosfera

Avatar uživatele
Dochy

To já vím, že tam atmosféra skoro žádná není. Ale lidé žijí i na orbitě nad Zemí a tam je toho vzduchu ještě míň 😉

Avatar uživatele
elkon

Bez techniky ale nelze a v tom je ten háček. Něco selže a jakej jsi byl. To ale pro mě není život, to je přežívání v automatické kle­ci.

Avatar uživatele
Dochy

Dotaz byl na zemětřesení na Marsu, nikoli na to, zda by tam případný život byl nebo nebyl komfortní. Už teď jdou města kde chudší lidé mají méně prostoru než kosmonauti na ISS…

Nový příspěvek