•adulinkqq•

Kdybychom žili na Marsu… tak místo zemětřesení bude marsotřesení?

Odpovědi
Dochy

Myslím, že lze použít obojí. Zemětřesení v ČJ podle mně ale není od slova „Země“ jako planeta ale od slova „země“ jako půda, zkrátka to po čem šlapem.

Elkon: Promiň, ale kecy.

  1. „Kdybychom…“
  2. Výsadek na Mars je už poměrně dlouho plánován. A úmysl není poslat tam lidi jen proto aby umřeli.

elkon

Na Marsu žít nelze, není tam atmosféra vhodná k životu.

zjentek

Pitomost. Píši z Prajzské a ani tady u nás neočekáváme žádné prajskotřesení­. 🤷‍♂️

JK2021

Ano, termín marsotřesení se už, pro seismickou aktivitu na Marsu, v médiích atp. opravdu někdy používá. Ovšem v případě, že by Mars byl naší Zemí, tedy planetou, na níž jsme se vyvinuli, jmenoval by se on Země. Takže by se nic nezměnilo a říkalo by se stále zemětřesení.

elkon

Dochy – že je výsadek na Mars plánován neznamená, že tam lze žít. I ve škole se děti učí jak to s Marsem je. Tady to máš dobře popsáno.** Takže žádné kecy.**
https://plane­ty.astro.cz/mar­s/1134-atmosfera

Dochy

To já vím, že tam atmosféra skoro žádná není. Ale lidé žijí i na orbitě nad Zemí a tam je toho vzduchu ještě míň 😉

elkon

Bez techniky ale nelze a v tom je ten háček. Něco selže a jakej jsi byl. To ale pro mě není život, to je přežívání v automatické kle­ci.

Dochy

Dotaz byl na zemětřesení na Marsu, nikoli na to, zda by tam případný život byl nebo nebyl komfortní. Už teď jdou města kde chudší lidé mají méně prostoru než kosmonauti na ISS…