Jakubcz

Kdybych si založil zdarma web a umístil na něj reklamy, mohu si vydělat pár korun?

Dobrý den, přes jakou stránku si můžu založit web zdarma, aby byl trochu na úrovni (nečekám zázraky)? Potom bych na něj psal články. Kdybych do tohoto webu vložil reklamy (jak?), tak dá se tím vydělat nějaká ta koruna?

Vím, že jsem divně položil otázku, ale prostě dá se vydělat přes web, aniž bych ze začátku něco investoval?

Je k tomu vhodný Webnote?

Předem děkuji za odpovědi.

Nejlepší odpověď
ivzez

Napřed je nutné založit web a získat vysokou návštěvnost,
potom teprve bude šance si něco přivydělat reklamou.

Návštěvnost získáte kvalitním vlastním (!!!) obsahem,
nikoliv obsahem opsaným odjinud. Nemá smysl ani psát
o věcech, o kterých už psaly desítky či stovky jiných.

Články musí být věcně, stylisticky i pravopisně správné.
(Myslíte, že byste to zvládl, když nezvládnete bez chyb
ani jednu otázku?)

___

Na weby zdarma pozor! Obvykle poskytují prostor zdarma
za to, že jim umožníte zobrazovat svou reklamu (za tu neplatí).
A často ani neumožňují vkládání jiných reklam.

Podle mne by bylo lepší web založit na vlastní doméně.
A za doménu i hosting zaplatit.

Další odpovědi
Dochy

Teoreticky ano, ale:
Web zdarma zpravidla automaticky vkládá reklamu svou a je pravděpodobné, že podobné aktivity klientů budou smluvně vyloučeny. Při větší návštěvnosti je možné že přímo daný web poskytne nějaký desátek.

Některé weby už tohle mají ošetřené a počítá se s odměnou úspěšnějším autorům (blogy, videa,…)

Pokud chceš vlastní web a sám si řešit tu reklamu, zařiď si komerční.

autacek

Vydělat se něco dá, pouze pokud máš sledovanost v řádech tisíců nebo spíš desetitisíců.

Budeš-li mít obsah, který táhne, pak jsou všechny ostatní technické detaily již jen formalita.

agentpv

kdysi v pravěku Internetu jsem udělal stránku (na webparku = zdarma) a ta měla (na tu dobu asi velkou?) návštěvnost cca 60 – 90 lidí denně. Do 2 měsíců mi přišla nabídka z nějaké agentury – že když si na stránku dám jejich reklamní proužek, dostanu 200,– měsíčně. Trvalo to asi rok a půl, a pak díky rychlému rozšiřování Internetu a nárustu konkurenčních stránek mi spadla návštěvnost a firma smlouvu zrušila.

Arne1

Podle formulace tvých otázek soudím, že si tvorbu webu představuješ jak hurvínek válku! Pokud si někde založíš „web“, tak dostaneš jen prostor – a co do toho prostoru nacpeš je už tvoje věc. Pokud to bude web zdarma, tak tam budou především jeho reklamy, kterými se vlastně platí to „zdarma“. Obsah ti „zdarma“ nikdo neudělá, i když vzory nějakých řešení asi zdarma najdeš – nicméně bez trošky znalostí se to neobejde.
Investovat budeš muset minimálně znalosti a práci (nebo opravdu dobrého kamaráda).

jirka F

Asi pár ano,aleje lepší mít stránky komerční za mě e-stránky jsou v tomhle dobré.

Ps:patřit ale je mizejí mě písmena s textu nevím proč.

nyjono

Pouze teoreticky. Jak píše Dochy.
Vydělat peníze je rychlejší jiným způsobem než tímto.
Mohu tě i na někoho nakontaktovat, pokud opravdu chceš něco vydělat. Něco víc.
Pár peněz se vydělá v kterémkoli zaměstnání.

Mc Merkurion

… jestli budeš psát články touto češtinou, tak je nikdo nebude číst …

ivzez

To jste klidně mohl dát jako odpověď.
K výdělku z reklamy je potřebná návštěvnost,
kterou mizerným obsahem (míním i z hlediska
češtiny) nezíská.