Zvědavý

Kdybych měl list potvrzující mou dysgrafii a dyslexii musel by mi učitel z matematiky dát na vysvědčení nejhůře 4 ??

Fakt jsem schopen se naučit skoro všecko. Jen na matematiku jsem analfabet – a opravdu jsem měl snahu se ji naučit (resp. pochopit) ale marně. Jiný důvod či stanovisko mě nenapadá, ale musel by mi učitel dát na vysvědčení nejhůř 4 ? A kdyby ne nevíte někdo na jakou nástavbu mám jít, na jakou školu kde je minimum matiky a ještě pokud možno takové jednodušší ?

Nejlepší odpověď
klumprt

Ne. Držitele takového listu pouze nesmí učitel mlátit. Žádná jiná privilegia z toho neplynou.

🙂
Doplňuji:
Pokud bude různým dys*** ulevovat učitel, bude jim později poskytovat úlevy i zaměstnavatel? Nemám nic proti pečlivějšímu přístupu k dysům, ale dvojí metr při kvalifikaci je špatně.

Další odpovědi
Lucie23

Kdyby jsi byl diskalkulik musel by Ti davat vice casu na testy a kdyby Ti to neslo zvlaste Ti to vysvetlovat treba ma domluvenych doučování ku pripadu treba i odlehčene znamkovat pisemky ale nema povinost Te nechat projit

mokrygorky

Dává ti to jenom nějaké úlevy, například na přesnost, čas atd..
Ale když se nebudeš snažit, je ti to prd platné :)

nnn1

To by jste asi musel mít poruchu s učením matematiky (tepamatuji si, jak se to odborně jmenuje, ale vím, že to existuje).
Zkuste školu s méně žáky (může to být škola pro postižené i pro zdravé, jako např. SŠ Gemini v Brně – nevím jak dnes, ale před několika lety tam mohli i zdraví (či jinak nemocní)) tam se učitelé mohou více věnovat jednotlivým žákům.

ivzez

Stejně jako nemají dysgrafie, dyslexie a dysortografie
vliv na výslednou známku z češtiny nebo cizího jazyka
(když se žák bude flákat, může dostat nedostatečnou
i v případě, že bude trpět všemi poruchami), nemá ani
dyskalkulie vliv na výslednou známku z matematiky.

Poruchy učení nezanemenají, že by žák,
který se neučí, nemohl dostat nedostatečnou.

Pokud ti nejde matematika, mohou ti rodiče sehnat doučování.
Můžeš také učitele požádat o vysvětlení určité látky, ale v obou
případech je nutné se dobře připravit.

Je potřeba se naučit vše, co zvládneš sám, abys vůbec
věděl, nač se máš ptát a jak máš formulovat otázky.
Pokud bys přišel s tím, že nic neumíš, ničemu nerozumíš
a chceš všechno vysvětlit, pošle tě každý domů …
Doplňuji:
——––—
K poruchám učení se přihlíží na základních školách.
Na učilištích a středních školách už moc ne (tam jde
spíše o benevolenci učitelů).