bolak

Kdyby se člověk rozhodl žít v divočině, čím by se v lesích ČR mohl živit?

A má Čech stejná práva jako domorodé obyvatelstvo? Může běhat po českých lesích s ručně vyrobeným oštěpem z klacku a vrhat ho po zvěři? Může zapalovat ohně, aby si mohl opéct jelena? A uživil by se přes zimu, když nespí? Čím by se mohl od prosince do února živit, třeba na Šumavě?

Nejlepší odpověď
ratava

No, jaké rostliny z přírody si můžete bez obav servírovat k snídani, obědu a večeři (kromě těch obvykle sbíraných, jako houby apod.) si můžete nastudovat třeba zde http://fenix.sa­vana.cz/doku.php . Budete-li opravdu snaživý, nějakým způsobem si je zakonzervujete a máte tak zásoby na zimu… Obyčejnou pšeničnou mouku nahradíte žaludovou (když to váš žaludek snese), jen nevím, zda se z ní dá udělat kvásek, abyste si mohl péct křupavé houstičky…

Po lese s klackem můžete běhat podle libosti, ale asi dřív nebo později skončíte v bambulkárně…

Libovolně v lese lovit zvěř určitě nemůžete, existuje něco jako myslivecký zákon (více třeba zde http://www.bir­dlife.cz/index­.php?ID=445), tak s pečeným jelenem na ohni v lese se rozlučte, protože lov zvěře smí být prováděn jen způsobem odpovídajícím zásadám mysliveckým, zásadám ochrany přírody a zásadám ochrany zvířat proti týrání. Výslovně zákon zakazuje (přihlédněme k ptákům) mimo jiné chytat zvěř na lep, do želez, do jestřábích košů, lovit zvěř do sítí, pokud nejde o její odchyt za účelem zazvěřování nebo u zvěře pernaté o ornitologický výzkum, lovit zvěř pernatou na výrovkách, lovit sluku vyháněním pomocí psa a plašením s honci, střílet zvěř na hnízdech a vystřelovat hnízda. Kdo loví zvěř, musí mít u sebe lovecký lístek a povolenku k lovu, při lovu se zbraní též zbrojní průkaz a průkaz zbraně a při lovu s loveckým dravcem jeho evidenční kartu. Tyto průkazy je povinen ten, kdo loví zvěř, předložit na požádání orgánu policie, orgánu státní správy myslivosti, mysliveckému hospodáři a myslivecké stráži příslušné honitby. Vyhláška č. 245/2001 Sb. ve znění vyhl. č. 480/2002 Sb., k provedení zákona o myslivosti, uvádí druhy zvěře, které jsou hájeny celý rok, které vyjmenované druhy zvěře nejsou hájeny vůbec, a pro další druhy zvěře je stanovena doba lovu (toto ustanovení o době lovu však nenahrazuje povolení a výjimky k lovu uvedených druhů zvěře podle předpisů o ochraně přírody a krajiny). … Ono i to rozdělávání ohně v přírodě má své omezení, ale to už nás učili i na ZŠ…

Další odpovědi
Funna

nemá…jinak už by tam žila a bez nervů vegetovala většina z nás…

zjentek

co popisuješ, dělají chytří. Ti ostatní žijí ve společnosti ..chodí do práce a tak ,)

neznaboh

V létě by se dalo přežít pitím vody, sběrem lesních plodů a lovem zvěře jako jsou srny, divočáci, jeleni, zajíci apod. V zimě by to již bylo horší, těžko by se sháněl např. vitamín „C“, který je pro přežití člověka důležitý

gobls

Jedna věc je, že by to nešlo právně, ale za další by to dost těžko mohlo fungovat fyzicky. Lesy jsou tak zdevastované, že se tam nenajdou téměř žádné rostliny s plody nebo cibulkami, a už vůbec jedlé. I ta zvěř se musí krmit uměle.