XXXTentshun

Kdybychom přidali člověku chromozom či počet chromozomů zdvojnásobili, bylo by možné vytvořit nadčlověka?

Odpovědi
Dochy

V jednoduchosti je síla…
člověk – 46
holub – 80
kapr – 104
rak – 116

Přidat jeden, nebo zdvojnásobit počet nestačí. Je třeba to udělat inteligentně. Všechny ty zmiňované organismy jsou schopny existence (kromě jiného) proto, že si ty chromozomy hlídaj a náhodná chyba vede téměř jistě k průšvihu, který většinou ani nemá šanci se narodit. Natožpak aby se narodily alespoň 2 kusy stejně postižené (a ještě se našly) aby měli šanci se množit…

Kepler

Kdyby to bylo možné, takový člověk by už tady dávno byl.

Rokio

Je dost pravděpodobné, že takový člověk by se ani nenarodil, nebo by se z něj stal nepoužitelný mutant.

EKSOT123

Jen poznámku, že u mnoha rostlin se tetraploidní a polyploidní odrůdy používají. Přitom se nic moc zvláštního neděje a mohou být výnosnější. Ale jedná se o zmnožení již existují sady chromozomů, nikoliv nové geny. U zvířat se to zřejmě nevyskytuje, nebo vzácně.

ElonMusk

Nikoliv. Ale pokud by si to společnost přála, pak zajisté.

Uvedu příklad: Pohlaví jsou pouze dvě (XY, XX). Jelikož neumíme změnit chromozomy v těle, nemůžeme ani provést změnu pohlaví. Nicméně i tak v novinách čteme články o změně pohlaví. Stačí tedy zavřít oči před realitou, ignorovat fakta, a poté lze prosadit ve společnosti v zásadě cokoliv.