Vennndyy

Kdyby byla vymyšlená nová droga, byla by automaticky nelegální?

Odpovědi
aliendrone

Nejsem si jist, ale domnívám se, že pokud není na seznamu, tak ne. Jenže na tohle stačí ministerská vyhláška, tudíž se na seznamu může ocitnout velmi rychle. :)

Arne1

Behužel ne. To, co píšeš totiž není tvoje hypotéza, ale běžně se to děje. Prodávají se jakési podivné směsi chemikálií (s upozorněním že nejsou určené ke konzumaci nebo nějaký podobný blábol) a policie na to nemá žádnou možnost to chytat, není to definované v seznamech.

Edison

To se právě děje se syntetickými drogami. Jsou definované látky a jejich složení včetně aktivní chemikálie. Když se konečně objeví na seznamu, změní se kousek molekuly a hnedle jde o jinou látku do seznamu nespadající.

elkon

Slovo droga neznamená nelegální. V bylinkářských slovnících je tento termín někdy používán k popisu účinné látky.