autacek

Kdyby byla ta možnost nechat se zmrazit a dožít si život pak, jak by měl svět vypadat, aby vás znovu oživili?

Tedy jak byste definovali okamžik, krom vyřešení nemoci či nesmrtelnosti, že chcete rozmrazit a dál žít?

Odpovědi
Edison

Vcelku je to nesmysl. Nechtěl bych v takové době žít. Dospěli bychom do bodu, kdy bychom se nesměli množit a život by nás nudil. Hnusná představa.

usaty_upir

Mě by se líbilo žít v době, kdy budeme mít podobné technologie, jako ve Star Treku. Holosimulátory, tam chodit relaxovat, replikátory na výrobu jídla, oblečení a vlastně čehokoliv a k přepravě používat transportéry, které vás během několika sekund teleportují z jedné části planety na druhou. Ale i kdyby nic z tohoto nebylo, tak se chci probudit v době, kdy budeme mít vesmírné lodě, které budou cestovat nadsvětelnou rychlostí po galaxii.
Nesmrtelnost by zřejmě nepatřila k mým požadavkům.

Drap

Chci žít teď a ne až pak. Z toho důvodu je zbytečné zajímat se hovadiny které vymýšlíš.

zjentek

V takovém světě by pro mne muselo být přítomno všude hodně průzračné vody, plné úchvatného a barevně nenapodobitelného života, čistý vzduch, kam až oko dohlédne, blankytná obloha, kde večer ostře vidno magickou mléčnou dráhu, všudepřítomná zeleň plná specifických vůní, pachů a především ŽIVOTA, létajícího, plazícího a všemožně jinak tam bujícího a těch jeho ZVUKŮ… Ne, pro mne budoucnost s vyřešenými nemocemi neexistuje, je to pouhá utopie, nic víc. Obraz nevyhnutelné budoucnosti vidím zcela zřetelně dnes a upřímně lituji každého nemocného, který touží po NEMOŽNÉM, přesněji nemožném zdraví, respektive sobecky touží žít nekonečně dál a dál a vyhledává k tomu způsoby uzdravení i poté, kdy definitivně vyčerpal repertoár SVÝCH VLASTNÍCH zásob sil a energií při zrození ZCELA ZDARMA nabitých a s universem jaksi spjatých, tudíž k provozování samotného nicotného života nezbytně potřebných. Jak by še pravělo u nas na Prajzke: Takemu furt mauo. A to jsme prosím Prajzové! (;

hapiky

Do doby, kdy hloupost přestane vítězit nad rozumem.

Kelt

Podle mne je to nesmysl. Prostě jsme se narodili tady a je třeba, abychom v těchto podmínkách žili. Rodina nám byla určena, ale pak si můžeme vytvořit vlastní cestu. Co budeme dělat a s kým budeme žít. Máme dostatek informací a měli bychom se podle toho řídit, co jíst, dělat. Pokud jíme něco, co nám způsobuje problémy, nebo kouříme a nechceme se svého zlozvyku vzdát a představujeme si, že někdy v budoucnu na to bude stačit pilulka, tak nemáme právo užívat výraz Homo sapiens.

Ametyst

Svet by neměl tmavnout, hloupnout a byt drsný.

Reezo

Já bych se chtěl určitě probudit v době, ve které bude žít člověk věčně. Popřípadě aby byla možnost nahrát svůj mozek třeba do robota nebo do virtuální reality.

zjentek

Hapiky, panuje obava, že nenažranci nepřestanou být hladoví a sami si asi ani neporučí. Tedy ani „lidé budoucnosti“ IMHO neupředí osobní správu vlastního zdraví PŘED osobní správu vlastních hmotných zdrojů. Čili tvá představa pěkná, ovšem utopická.

hapiky

Lidé(i nenažranci) potřebuji silného vůdce. Když není nikdo, koho by se mohli obávat, dělají si co chtějí, vědouce, že není nikdo, kdo by je mohl zastavit či moralizovat.

zjentek

Silný plodí poslušné. Tak potom ani budoucnost nebude o boji hlouposti s rozumem, jak píšeš, ale bude čistě o síle. Takže lidé po svém rozmrazení budou obdivovat, potažmo imitovat či kopírovat vše, co hlásá jejich silný vůdce. I v těchto budoucích časech tedy logicky bude život tmavnout a bude drsnější a drsnější. Vždyť o tom jsem psal! (;

zjentek

…Bo silný je ten blbý, ne? Něha a jemnocit, to je ten rozkvět, pro nějž stojí za to žít i po nás, ne?

zjentek

Pokud se já zeptám lidí venku na ulici, zda by chtěli být raději bohatí a nemocní, než zdraví a „chudí“ (zde u slůvka pozor – význam neznáme), KAŽDÝ jeden odpoví, že ne. No ale VŠICHNI žijí přesně naopak, přičemž péče o zdraví těmto lidem zabere jen zlomek životního času. Zbytek věnují péči o zdroje. Pak se ovšem nelze divit, že zbytek bývá relativně krátký.