TEREZA.B

Kdyby byla moucha velká jako člověk, mohla by létat?

Nejlepší odpověď
arygnoc

z čiste mechanického hľadiska nie.
dokonca by ani nemohla existovať, pretože je (vonkajšia) kostra – skelet, by ju proste neudržal pohromade.

Pikoška:
medzi fyzikmi sa traduje:

chrúst podľa všetkých fyzikálnych zákonov nemôže lietať.
chrúst o tom nevie a preto lieta.

[chrúst = chroust]

Další odpovědi
Drap

Tak jak uvadí arygonc, tak obdobně je na tom čmelák. Také neví, že by vlastně neměl létat.

fcoop

Když se začne srovnávat síla a rychlost hmyzu se stejnými vlastnostmi člověka, často dojdeme k úžasným objevům. Kdybychom co do velikosti a rychlosti porovnali mouchy s pánem tvorstva, za měsíc páření by oplozená vajíčka (muší???) pokryla celou zeměkouli až do hloubky 5,48 metru!
Pokud by byl člověk ve vztahu ke své váze silný jako mravenec, unesl by na zádech plně naloženou menší škodovku.
"Je nemožné, aby hmyz podle našich zákonů vůbec mohl létat. Pylem přetížená včela vůbec nemůže vzlétnout,“ prohlásil v roce 1960 jeden z italských odborníků přes aerodynamiku Nicola Tavoliny Modena. Měl pravdu. V rámci klasické aerodynamiky použité pro chod letadel a vrtulníků je let hmyzu absolutní nesmysl. Je to cosi podobného, jako by jste se znalostmi klasické fyziky přistupovali ke kvantové mechanice.
Vezmeme-li v úvahu běžné informace o mouchách domácích, dozvíme se, že obyčejná moucha může doletět na jeden zátah do místa vzdáleného až 20 kilometrů od místa, kde přišla na svět.
Připustíme-li nezvratnou skutečnost že obří Boeing 747 je zhruba sedm a půl tisíckrát větší než zmíněná moucha, měl by mít správně dolet zhruba 150 000 kilometrů. Nemá. Podle údajů firmy Boeing uvedený stroj létá asi do vzdálenosti 14 500 kilometrů.
Moucha domácí (žije asi jeden měsíc), dosahuje průměrné letové rychlosti osm kilometrů za hodinu (v říši malého hmyzu jsou i letci mnohem hbitější!) Jumbo Jet by tedy musel svištět rychlostí 56 000 kilometrů v hodině (blížil by se třetí kosmické rychlosti).At­d.......... (Net)