Katrous

kdy vyšlo psp 3 a ps vita?

Nejlepší odpověď
anonym

PS Vita vyšlo 17. prosince 2011 pro Japonsko. Ve zbytku světa vyšlo letos 22. února (Evropy, Afriky, Středního východu, Spojených států, Kanady a Latinské Ameriky). V Austrálii a na Novém Zélandu bylhandheld k dispozici o den později.http://cz­.playstation.com/ps3/new­s/articles/de­tail/item422047/Oh­l%C3%A1%C5%A1e­no-datum-vyd%C3%A1n%C3%AD-syst%C3%A9mu-PS-Vita/
-
PlayStation 3 byl poprvé uveden na trh 11. listopadu 2006 v Japonsku v 7:00 ráno. Z průzkumu agentury Media Create vyplývá, že se za 24 hodin prodalo 81,639 kusů konzole PlayStation 3 v Japonsku. Brzy se uvedení na trh dočkala Severní Amerika, 17. listopadu 2006. Kvůli nedostatku kusů, které obyvatelstvo žádalo, se o poslední kusy PS3 bojovalo – příkladem je 60 lidí, které se rvali o 10 kusů konzole, předbíhání a další. Dne 24. ledna 2007 Sony oznámila vydání konzole v Evropě a Oceánii na březen kvůli nedostatečně vyrobeným kusům. Uvedení v Evropě a Oceánii se konalo 23. března 2007 a prodalo se 600,000 kusů za pouhé dva dny.http://cs­.wikipedia.or­g/wiki/PlaySta­tion3