nyjono

Kdy se začaly používat ve sportu (běhu) startovní bloky?

Napadlo mě to včera při sledování filmu Ohnivé vozy.
Google mi odpověď nenabídl.
Díky.

Nejlepší odpověď
annas

Ptáte se, Kdy se začaly používat ve sportu (běhu) startovní bloky? Neuvedl jste, zda oficiálně, nebo neoficiálně. V odkazu jsou obě data.

1. Český zdroj

!Seriál „120 let“ / Atletické disciplíny kdysi a dnes II"

"Od důlků k blokům / Vyhloubit jamky a šlo se na start –

tak vybíhali první sprinteři. A nějakou chvíli to trvalo, než někoho napadlo vymyslet lepší oporu.

Se startovními bloky přišli v roce 1927 Američané George Bresnahan a William Tuttle.

Ještě dvě desetiletí ale uběhla, než se rozšířily, celosvětově se totiž začaly používat až po druhé světové válce. na olympiádě 1948. "

https://www.a­tletika.cz/se­rial-120-let-atleticke-discipliny-kdysiii/

2. Co uvádí anglický zdroj

Krátká procházka v historii startovacích bloků

https://iplay­track.wordpres­s.com/2016/06­/01/the-history-of-starting-blocks/#:~:tex­t=There%20are%20al­so%20some%20no­tion,use%20of%20th­e%20starting%20bloc

Postupem času, během 20. let 20. století, i když používání startovních bloků ještě nebylo legální, počet sprinterů využívajících startovní bloky začal stoupat.

Charley Paddock byl považován za jednoho z prvních olympijských sprinterů, kteří použili startovní blok. Existuje také určitá představa, že výchozí blok skutečně vynalezl Charley Paddock v roce 1920. Zásluhu však dostal Charlie Booth v roce 1929, což bylo dva roky po americkém patentu Bresnahan.

Za první oficiální patent na startovní bloky pocházejí z George Bresnahan 29. dubna 1927. Jeho tvrzení bylo pomoci „dostat pryč od toho, co by mohlo být nazval startovní blok. “

Nakonec od roku 1937 IAAF přijala použití startovních bloků. To byl klíčový faktor pro další olympiádu v Londýně v roce 1948.

Více podrobností v odkazu na začátku.

Další odpovědi
Emefej

Kdy nevím, ale oficiálně byly IAAF uznány v roce 1937.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.