Wareg

Kdy se vrací daně?

Dobrý den, podával jsem daňové přiznání s výsledkem, že mi stát bude vracet daně. Ve kterém měsící se daně tedy vrací?

Nejlepší odpověď
kazisvět

Já mám zkušenost, že mně přeplatek daně byl v posledních letech zaslán během 2–3 týdnů od podání přiznání.
Dle zákona má finanční úřad na vrácení 30 dnů.

Další odpovědi
standa

To anetadela1:

kazisvět měl tutově na mysli podání v až v druhé půlce března (tak jak to ostatně dělá 80% všech co podáváme přiznání)…, FÚ má lhůtu do 30.4., ale prakticky to začíná vyřizovat ihned 1.4. jak mu to příjde pod ruku, takže ty 2–3 týdny jsou reálný, ale vždy to bude v DUBNU.

Samozřejmě, že teď neřeším možnost odložit si podání DP na červnový termín.

anetadela1

Manžel to podává už během ledna – února a pokaždý nám je vrátili v dubnu.