Euka2

Jak postupovat při výpočtu daní pro rok 2018?

Dobry den, poprve bych si chtela nechat vypocitat dane pro rok 2018 jinak nez u zamestnavatele. Jak mam postupovat? Jit na financni urad nebo najit nejakou mzdovou ucetni a ta mi je vypocita? Vubec nevim jak to chodi. Marodila jsem 3 mesice pod zamestnavatelem a mesic byla na pracaku. Takze mam mit urcite vsechny papiry k tomu a jak dal? Dekuji za rady.

Nejlepší odpověď
ivzez

Poslední zaměstnavatel z roku 2018 je povinen Vám na základě Vaší písemné žádosti provést roční zúčtování z příjmu. Podmínkou je mu písemnou žádost
a veškeré podklady (v tomto případě potvrzení o evidenci na ÚP) doručit včas, tj.
nejpozději do 15. února 2019. Tento den už musí vše být u zaměstnavatele, nestačí teprve 15. II. odeslat.

(Proč byste měla někomu platit za vypracování daňového přiznání,
když je zaměstnavatel povinen Vám zdarma provést RZD?)