DaveD

Kolik vrací finanční úřad za daně? Pokud jsi po studiu.

Dobrý den,chci se Vás optat,pokud jsem ukončil studium v červnu 2012 maturitní zkouškou a nastoupil jsem do práce 1.srpna 2012, jestli mi finanční úřad vráti nějaké daně? Děkuji

Odpovědi
Hlada

Tobě nevrátí finanční úřad nic. Zřejmě máš na mysli daňový bonus na vyživované dítě, žijící s poplatníkem ve společné domácnosti. Ten je 13 404 Kč/rok a může ho uplatnit rodič, který má zdanitelné příjmy nad 48 000 Kč/rok­.V tvém případě si tedy může uplatnit slevu na dani 7 819 Kč.

Drap

To záleží na tom, jestli tam máš přeplatek nebo ne.