doney gal

Kdy se v Praze začaly objevovat stánky s rychlým občerstvením?

Nemyslím KFc a McDonald. Myslím takové ty malé stánky co jsou v okolí stanic metra. Mají tam párky v rohlíku, hamburgery, cheeseburgery, hranolky, smažené sýry, řízky, smažený sýry v housce, sekané v housce, velkou nabídku pití i lahvové pivo a v okolí těch stánků hodně postávají různí bezdomovci a somráci. Kdy se takové stánky v Praze objevili? Bylo to už za komunistů? Myslím, že ve filmu Kamarád do deště jsem takový stánek zahlédnul.

Nejlepší odpověď
magorvkleci

Párky, preclíky a smažený rybičky se na ulici prodávaly už počítám v polovině 19.století. Jinak jestli se ptáš za komunistů, tak to samozřejmě taky, klobása na Václaváku opečená na stokrát přepáleném tuku podívaná s vlhkým chlebem a rozředěnou hořčicí byla klasika.

Další odpovědi
anonym

za komanče byly stánky na všech vlakových nádražích, někde i na každém peróně. bufety, kde se otvíralo ráno i v pět hodin, například dnes již zavřená avšak nezapomenutelná Zóra na Kladně v blízkosti autobusáku. v Berouně na Nové. sice se tam stahovali notorici, lidé, kteří šli ráno z noční směny, nebo snad i ti co šli na ranní směnu. sortiment, pivo, kořalka, limo, pečená klobása, párky, gril.kuřata. podle někoho ředěná hořčice, ale znalý ví, proč se ředila. ne pro ušetření, ale byla hustá.

Emefej

Takové stánky si pamatuji už jako malé děcko zhruba od poloviny padesátých let minulého století, ale určitě tam byly mnohem dříve.