zvedawec

Kdy předpokládáte, že dojde na Zemi k situaci, při níž těžba zásob ropy nebude schopná pokrývat její spotřebu?

Odpovědi
Kelt

Víš kolik je ještě ropy v poušti, pod mořem a jinde. To se jen tak nespotřebuje. A kromě toho se dělají elektroauta a zkoušejí se jiné zdroje.

Drap

Nepředpokládám. Dojde ropa, přizpůsobíme se, možná něco vypustíme a budeme žít bez ropy.

Pepa25

Podle ekonomických zákonitostí nikdy. Při omezení nabídky vzroste její cena tak, že na to bude reagovat i poptávka omezením spotřeby nebo přechodem k substitutům. Hypotetické „poslední barely“ budou tak drahé, že se využijí jen tam, kde se jejich cena vyplatí. Už před tím se přejde na jiné zdroje energie (což je současné hlavní využití ropy).

elkon

Co nemohu ovlivnit, to neřeším, nemá to smysl.