Odpovedi 77

Kdy po penetraci malovat?

Mohu malovat až den po penetraci nebo se doporučuje malovat x hodin po penetrovani?

Odpovědi
aliendrone

Můžeš malovat hned, jak zaschne. Doba zasychání je různá, jednak typ od typu, druhak dle podmínek (vlhkost, teplota atd.). Ovšem pokud budeš čekat do druhého dne, tak tím nic nepokazíš, důležitější je ředění (obvykle dle savosti povrchu, viz návod na obalu). ;) :)

elkon

Já jsem žádnou penetraci nedělal a vymalováno bylo v pohodě. Když je to nové, je to snazší, protože se nemusí nic překrývat.

Meggie2

Doma jsme ani nečekali a rovnou jsme šli malovat tam, kde jsme začínali penetrovat a už to tam bylo vsáklé

kelley

Já bych se řídil návodem na nálepce na té penetraci 🙂 Druhý den mi připadá už pozdě, většinou jsem čekal asi tak hodinu, dvě.

cukrar

  1. často není třeba penetrovat, spíše vyjímečně je třeba penetrace.
  2. jakmile zaschne, třeba 30 minut.