JájsemRaibek

Kdy nejlépe zalévat rostliny?

Předpěstovávám si sazenice rostlin v platech-takové ty malinké plastové květináčky. Ve kterou denní dobu je mám nejlépe zalévat? Ráno nebo večer?
Vím, že za parného dne se nemají rostliny zalévat, aby neměly šok, ale toto je doma na parapetu.

Nejlepší odpověď
Agneta

Tak já bych řekla…> když já něco řeknu, tak to nemusí být zcela a docela úplná pravda…neboť vše je relativní, ale řekla bych – tedy doporučila bych, zalévat večer, aby se kořínky mohly přes noc nasát, a neztrácely čas ráno:DDD

Další odpovědi
anonym

Ráno,kdy se vše za světla probouzí.

Doplňuji:
Při večerním zalévání zůstane voda na rostlinkáh a mohou začít škůdci řádit,přes den tu vlhkost sluníčko vysuší a rostlinky rostou bujněji.

Drap

Ve výsledku to vyjde na stejně, zda ráno nebo večer

marci1

Spíše ráno nebo uprostřed dne. 🙂

bulík

Aby neměly šok, tak používej odstátou vodu, aby teplota vody byla jako v okolí.