rychnovačka

kdy má svátek dívčí jméno Cheyenne?

kdy ji najdu v kalendáři a jaký původ, význam má toto jméno?

Nejlepší odpověď
Nuk nuk

Jméno bude nejspíš Americké. Jednak díky svému původnímu významu (již zmíněný název etnické skupiny – indiánského kmene), ale i proto, že nco takového použít jako jméno lze snad jen v USA.

Bohužel ale jej v kalendáři nikde nenajdete. Jmeniny jsou v podstatě unikum pouze asi jedenácti evropských zemí a jako svátek se opravdu vnímají snad jen u nás a na Slovensku.
V USA nic takového neexistuje.

Další odpovědi
LuciJe

Původ jména je Native American, tedy v podstatě indiánský a v překladu do češtiny znamená Ti, jež mluví a není jim rozumět (nesrozumitelní mluvčí, anglicky Unintelligible Speakers).

V kalendáři jméno nenajdete, avšak i přesto ho můžete použít – v ČR lze použít všechna jména, u kterých lze prokázat, že se opravdu jedná o jméno. Buďto Vám ho matrika schválí hned a nebo Vás pošle za odbornicí, která v ČR nová jména schvaluje.

Zdroj: http://www.ba­bynames.com/Na­mes/name_displa­y.php?id=7299

alenka901

no jako jméno jsem to nenašla ale jde o u nás známé indiány čejeny