aliendrone

Kdy konečně vypukne „skandál“ ohledně zmizelé ozónové díry?

Víc jak desítku let (přinejmenším) poslouchám z mainstreamových médií pindy o tom, jak exhalace poškozují ozónovou vrstvu. Ekogreenšmejdi právě ozónovou dírou nad Antarktidou dokládají pravdivost svých žvástů spolu s globálním oteplováním – aniž by přihlíželi ke vzrůstu sluneční aktiviy či k faktu, že spějeme k vrchou interglaciálu a dalším věcem.

Přijde mi podivné, že GLOBÁLNĚ se množství emisí nijak nesnížilo (už nějaký pátek sice neroste, ale ani NEKLESÁ). JAK tedy vysvětlit zmizení ozónové díry? A PROČ doposud toho není plné zpravodajství, neřeší/nezmiňuje se to v každém třetím pořadu (což bylo BĚŽNÉ, když díra rostla), vlastně až na pár řídkých vyjímek je „ticho po pěšině“? Vždyť právě v souvislosti s tím lidstvo vynakládá (lépe VYHAZUJE!) doslova OBLUDNÉ prostředky, zavádí idiotské normy (jinak to nazvat NELZE > např. emisní u automobilů) a tak vůbec? :o

Nejlepší odpověď
Mc Merkurion

… jakej skandál ??? co plašíš ??? nějaká díra, bože, tady sou tunely jak brno a nic se neděje, a tebe zajímá nějaká díra … jó, kdyby tě zajímala NĚJAKÁ dírka, to bych pochopil …

Další odpovědi
Justin1

Pokud vím, tak ozonovou vrstvu poškozovaly hlavně freony, ale používání freonů se reguluje už asi 30 let, takže za tu dobu už se ozonová vrstva mohla obnovit.

Ametyst

Tak. I proto, jak subjektivně se vybírají zprávy a co ještě smíme vědět a co raději ne, nemám televizi. Proto si informace musím vyhledat sama. Poslední dobou se zajímám o globální oteplování na Sibiři v zimě. 🙂

zjentek

A existuje seriózní zdroj, že ďoura skutečně zmizela? Kdo to měřil? Jak a čím?

Nahoď, rád bych si v tom početl. (;

Pepa25

Ozónovou díru způsobovaly freony, které byly omezeny už Montrealským protokolem z r. 1987 a následně zakázány. Opatření bylo účinné, ozonová díra se skutečně zaceluje. Je to úspěšný příklad globální iniciativy, která zabránila významným ekologickým problémům.

orwell

Příznivá zpráva pro média = žádná zpráva. Takže se asi o zlepšení situace moc hlasitě mluvit a psát nebude. Je třeba se pohybovat stále na pomezí katastrof. Co se týká tématu, o kterém se zmiňuješ a o příčinách globálního oteplování, vyslechl jsem kdysi (min. před 10 roky) v pozdních nočních hodinách v TV velmi zajímavý pořad. Bylo zde uvedeno, že hlavním viníkem je sluneční činnost, nikoliv činnost člověka. Ukazovali tam grafy zachycující sluneční aktivitu a ve srovnání s předcházejícími roky byla zřejmá rostoucí tendence. Vyjadřovalo se tam k tomu několik vědců, ne nějací redaktůrci. Neméně zajímavá byla i informace, proč a odkud vychází snaha házet všechno na lidskou činnost, což se děje za pomocí některých zkorumpovaných vědců píšících různé odborné články na objednávku a tak jak si kdosi přeje. Bohužel si z toho už mnoho nepamatuji, ale ten závěr ano. Pravděpodobně se jednalo o nějaký pořad na Primě. Tenkrát běželo poměrně dost velmi zajímavých pořadů na různá ožehavá témata, která už dnes sotva uvidíme. I tenkrát je dávali až po 24. hodině. Já jsem tehdy vykonával zaměstnání, které mě nutilo pracovat i po nocích a nezřídka jsem seděl u PC klidně i do 3 h do rána. Televizi jsem měl puštěnou jako takovou kulisu a pokud se mi při práci zazdálo, že se jedná o nadmíru zajímavou věc, „zaostřil“ jsem a chvíli poslouchal. Nemohl jsem si ale všechno nahrávat či dělat poznámky, takže dnes těžko mohu uvádět přesně co, kdy, kde, v kolik, atd. Je tudíž velmi snadné napadat mě, že si vymýšlím, což se zde občas děje.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Pepa25

Z dotazu je zřejmé, že o tématu nevíte NIC (a používáná velkých písmen a silných slov to nezachrání).
P.S. Očekávám obvyklou reakci na několik odstavců nesourodého textu plného urážek, ale dopředu avizuju, že na ni nebudu reagovat 😉

aliendrone

Pepa25>>> No jistě, vím jak únavné je číst a pokud se něco nedá objasnit max. 5ti větami, tak to nestojí za pozornost. NEBO pokud to neříká Brusel, potažmo Soros, že? ;) :D :D

Freony jsou zakázány desítky let, díra ještě minulý rok měla jednu z největších rozloh vůbec…, no tak to JISTĚ bude těmi freony. DOKONALÁ ukázka konzistence myšlení. Sakra, čemu se vůbec divím? Na tento způsob myšlení je snad nějaký speckurz nebo dokonce odborná škola, ne? ;) :D :D

https://www.no­vinky.cz/veda-skoly/clanek/nad-antarktidou-se-zacelila-obri-ozonova-dira-40347311