zjentek

Kdy konečně už začnou padat hlavy za „filozofa“?

Nebo to už je všechno, jako? That's it?

Zatím honíme jen duchy, neboli pubescenty co bez rozmyslu/smyslu něco napíšou na asociální sítě, dále hloupé adolescenty a nedozrálé děti. Zpravidla ty méně bystré, z neúplných rodin ovšem úplných sídlišť . Honíme, zatímco pan Fiala protéká mainstreamem ve veledůležitém proslovu a ani pan Rakušan nezůstává pozadu, naopak, jeho musel osvítit samotný Arés a dát mu všechno moudro světa konfliktů načež pán takto probuzený nyní konečně nabádá nedělejme zlé ohňostroje je to nelidské jen samé bum prásk bum a kam to všechno vede? Díky bohu! Snad nám alespoň tento zásadní krok veleváženého oblíbeného politika vydrží už nadosmrti. Děkuju. Děkuju vám, elito! A nyní v důsledku bychom už konečně mohli přejít k těm hlavám za hrubá pochybení v kauze filozof, jako všude jinde v civilizovaných světech!

Nejlepší odpověď
da ny

Hlavy zřejmě (ze strany vedení akce) padat nebudou.

Tento čin by neměl být považován za „teroristický“.
Není znám, politický podtext (vydírání, nátlak aj.). Tady jsou politici z obliga.
Řádění samostatně konající osoby, která se v minulosti léčila s psychickými problémy „Vzorný, pilný, bezproblémový student“ si životem patrně nesl problémů dostate…
Dopracoval to svým samostatným šíleným řáděním na masového vraha.

Ano, v USA se na školách „střílí často“, možná právě pro velmi svobodomyslnou výchovu a podporu mládeže. Úsměv na rtech, v srdci hněv, v těle agrese…
Příklady táhnou… i ty špatné.

Mezi nálezem mrtvého těla otce a hrůzným činem na FF, byl podle některých policistů takový časový odstup, že budovy FF UK mohly být zabezpečeny lépe.
Čekalo se „jen“ v budově, kam byl střelec přihlášen na přednášku. Tam mohlo být zřejmě více „předvídavosti“ (zvlášť, když v rodném domě byl nalezen, hotový arzenál zbraní). /Tvrdí ti z praxe./
Ty zásahové jednotky odvedly svou práci kvalitně. Někdo to ovšem koordinoval. A tam mnozí vidí jisté nedostatky.
Ale on „po bitvě, je každý generál…“

Další odpovědi
Dochy

Jaká pochybení? V jakých civilizovaných světech? V USA maj střelby ve školách víceméně na denním pořádku a pokud vím, tak za to hlavy nějak nepadaj. S jakým jiným civilizovaným světem se chceš srovnávat? S Ruskem? Tam když měli nějakého útočníka ve veřejné budově, tak pokud se dobře pamatuju, rukojmí postřílela rovnou policie…

Ametyst

Právě jsem si říkala, jestli vládní činitelé a jejich podřízení nejsou na drogách. Drogy si finančně můžou dovolit. Drogově závislí nemají žádnou sebereflexi ani soucit, naopak dostanou pocit, že všechno dělají skvěle.
Až opadnou emoce, pozůstalí se možná odhodlají k trestním oznámením. Třeba rodiny těch dvou zastřelených saudských Arabů.

Hlada

Žádné pochybení žádného politika zatím nebylo zjištěno. Šlo o teroristický čin, který nemá s politikou vůbec nic společného.

elkon

To jsou zase bláboly, dej se vyšetřit. Jsi fakt vadnej. Otravuješ kravinami jako Kouba. Ten zdá se vymýšlí další strategii, jak otravovat, když mu další nick nepomohl.

aliendrone

Nedává ti to smysl, protože máš chybu ji v samotné premise. CIVILIZOVANÉ SVĚTY? 😮 Tím myslíš „systém USA a jeho poskoků“?
Nu ANO, pokud TOHLE považuješ za „civilizovaný svět“, nemůžeš se divit.

Možná kdybys na to pohlédl JINAK, třeba za civiliázovaný svět považoval ty systémy, kde se tohle NEDĚJE. (BTW – gangster Dochy to vůbec netrefil, v Rusku [Beslan] šlo o regulérní teroristický útok VOJENSKY organizované jednotky čečenských separatistů, NIKOLIV o činy nějakého magora/ů).

Takže by podle mne STÁLO za úvahu popřemýšlet, PROČ se tohle děje JEN V „CIVILIZOVANÉM SVĚTĚ“, případně o ujasnění toho, CO JE civilizované a co NENÍ. 😉

Magorský systém úchylných hodnot (který bohorovně tvrdí, že je vpořádku (dnes možná již dokonce LEPŠÍ!) „rodina“ s tatínkem a MAMÍNKEM, že elektrodebilita nám nějak pomůže, že bychom měli MÉNĚ pracovat, abychom se měli LÉPE a obecně tvrdí, že černá je bílá) nemůže jinak, než produkovat magory s úchylnými tendencemi.
SKLÍZÍME, co nám úchylácká havloidní dem(ent)okracie zasela, nic víc v tzom není.

Dokud si tohle neujasníš, tak nemá cenu to rozebírat. Budeš se neustále motat v kruhu, na otázky NEBUDOU validní odpovědi a tak vůbec. 😐

led

Aj v tomto prípade nedávnej hromadnej vraždy na filozofickej fakulte pre mnohé reakcie nielen zodpovedných, ale aj iných verejných príspevkov zviditeľňujúcich sa politikov aj „smrteľníkov“, platí známe heslo čo sa nám nehodí, škrtnite (zamlčte, prípadne poprite)
Platí to aj tu. Hľadáte vinníkov, určujete zodpovedných, ale mnohí zabúdate, že na vine nie je jednotlivec, ale systém, ktorý teraz vládne, ktorý mnohí buď zámerne, alebo z nevedomosti podporujú…

cappuccino

Tak prinejmensim jedna hlava asi padne:
https://www.ex­tra.cz/zpravy-analyza-marian-jurecka-porusil-zakon-mejdan-na-ministerstvu-byl-nejen-nemoralni-ale-i-nelegalni-99ec8?utm_sou­rce=www.seznam­.cz&utm_medium=sek­ce-z-internetu#dop_ab_va­riant=1198411&do­p_source_zone_na­me=hpfeed.sznhp­.box

Dochy

Alien: Ano, máš pravdu, tam šlo o skupinu. Ale také pokud vím je pravda, že většinu rukojmích oddělala policie. („bijte je všechny, bůh si to přebere“)
Takže něco o přístupu k lidem v tom sdělení zkrátka je. Samozřejmě nikdo z nás nebyl na místě aby mohl soudit konkrétní činy, třeba to opravdu lépe nešlo, ale moc se mi to nezdá.

aliendrone

Hitler během své vlády NIKDY NEZABIL ani jednoho žida. PŘESTO ho považujeme za hlavního strůjce holocaustu, obecně koncetráků a tak vůbec.
Dem(ent)okratičtí politici zde 30 LET budovali úchylný systém korupce, lží a obecně pokřivených hodnot – a teď jako že „my nic, my za nic nemůžeme“? To „nějaký úchyl“ za to může! To, že úchyly tohoto typu produkují prakticky výhradně dem(ent)okracie je samo o sobě markantní důkaz toho, že je to zvrácený systém (VÍC, než jiné)! 😕

Ametyst

V Srbsku zastřelil v květnu 13-letý chlapec 9 svých spolužáků a člena ochranky. Druhý den zastřelil 21– letý muž blizko Bělehradu osm lidí. Zvedla se vlna protestů proti vládě, i proti prezidentovi. Také proti šéfovi zpravodajské služby. Opozice vládu vinila i z toho, že v televizním vysílání podporuje násilný obsah. Desetitisíce lidí vyšly do ulic.
Ne každé násilí je reflektováno smutkem a zamyšlením jako v ČR, navíc předvánočně vládou nadiktovaným smutkem. Politici se na jeden den obléknou do černého, přečtou projevy, ale v srdcích stejně hladí zbraně, zvyšují rozpočet na zbrojení a věší nepřátele do pytlů.

Ametyst

Da ny: Byl to teroristický čin. Teror znamená šířit hrůzu, a to na 100 % sedí. Je jedno, jestli byl střelec frustrovaný z toho, že neměl přítelkyni, nebo ze situace v naší drahé, až předražené vlasti.