Válek Petr

Kdy je tekutina považována za tekutinu?

Odpovědi
Kepler

Taková je definice: Tekutina je společný název pro kapaliny a plyny (patrně i pro plazma a kvark gluonové plazma), jejichž významnou společnou vlastností je tekutost, neboli neschopnost udržet svůj stálý tvar díky snadnému vzájemnému pohybu částic. K tekutinám se většinou řadí také sypké látky, které jsou sice pevného skupenství, ale splňují kritérium tekutosti.
(wiki)

Drap

Když je její skupenství kapalné.

Dochy

Drap: Nesouhlas. Klasicky jde o skupenství kapalná a plynná. A nejsem si jist, zda není problém ještě s „pevnými“, ale amorfními látkami, jako asfalt, sklo, apod…

magorvkleci

Skoro bych řekl, že když látka nemá krystalickou mřížku. Ano, sklo někteří považují za tekutinu. Nakonec ono fakt pomalu teče.

vikimiki22

Tekutina je kapalné těleso. Formuje se podle nádoby a na rozdíl od plynů je nestlačitelná a ani se nemůže rozpínat.

anonym

vzdy kdyz je to tekutina

cochee

vikimiki22: špatně, dej si pohlavek.