Biskitka

Kdy je podle vás vhodné začít randit?

Dobrý den,
zajímalo by mne kdy je podle vás vhodné začít tzv. „randit“ nebo s někým chodit?

Nejlepší odpověď
marci1

Když máš s kým, tak potom záleží na tom kolik je vám let. Do 15ti let randění s pusou ( to byla krása 🙂 později už záleží na každém, jak se to randění bude vyvíjet. Nevím, kolik je Ti let, ale neboj všechno krásné Tě teprve čeká. Nakonec stejně skoro všichni zjistí, že platonická láska byla tak nádherná. 🙂

Další odpovědi
quentos

podle toho, jak je člověk založený a co pro vás „randění“ znamená. Obecně „vhodný věk“ pro tohle neexistuje. Pokud vám stačí povrchní vztah založený na „líbení se“ a oťukávání se", tak do toho jděte klidně i v předškolním věku :{))> v -nácti jde stejně ještě pořád povětšinou o jakousi „hru na lásku“, kterou lze kdykoli hrát, pokud o to obě strany stojí. Ovšem hluboká láska v pravém slova smyslu prý nepřichází dřív než po třicítce (což je asi důvod, proč ji stále marně hledám – o povrchní vztahy nestojím).

gecco

Když je s kým a je ´chuť´…
Nebo myslíš denní dobu??
😉

MK44

Záleží na tom, jak blízko se při takovém randění dostane k nebezpečí neplánovaného otěhotnění. Izolovat se od druhého pohlaví není dobré. Je lepší včas poznat, že budoucí partneři jsou jiní, napadají je jiné věci, naprosté blbosti jim připadají důležité a nedají jim spát, provádějí nepochopitelné činnosti a vůbec, že jim kape na karbid, a smířit se s tím. Bez toho je potom, když chce jeden/jedna založit rodinu, poněkud vyveden/a z míry. A potom se spěchá a křečovitě se to láme. Času, kdy se dá rodina založit, totiž není moc. Uteče dřív, než se čeká. Ale k hranici výše uvedeného rizika by se měl/a jeden/jedna přiblížit, až když je tělo jak fyzicky tak rozumově schopné případné následky unést. Nejlépe, když je plnoletý/á (co s tím má co zatěžovat vlastní rodiče, že?), ví co s antikoncepcí a kdy ji vysadit, tedy kdy má schopnosti a možnosti děcku poskytnout dostatečnou péči, kdy má ponětí, jaké komplikace, třeba zdravotní, infekční a citové může očekávat. Co se týče randění a intimního života, jsou lidé dost rozdílní. Někdo má větší zájem, někdo taky, ale o něco úplně jiného, někdo dřív a někoho po celý život budou zajímat víc buchty z trouby. Někdo chce experimentovat a druhý by chtěl nějakou jistotu. Jeden si to chce užít a druhý neví, co na tom ten první vidí. Dát to dohromady, aby se to dalo vydržet, zpravidla dá fušku a často se nedaří.

ivzez

Až potkáte takového, který za to stojí.

huxa

quentos-jak v tomto významu definuješ povrchní stav? Vztah kvůli povaze druhého, kvůli tomu, že jej miluješ zpravidla doopravdy přichází až po vlastní rozumové obrodě, resp. až máš také tělo zchátralé a pěkný partner nepatří do stejné kategorie jako ty.
Ovšem proč by měl být povrchním vztahem vztah založení na zamilovanosti, na tom, že dotyčný jedinec figuruje hormony, které tě přitahují a tvé tělo je poté vyžaduje? Z mého sociálního cítění je tento vztah ten jediný nepovrchní, ten jediný, kdy naše tělo doslova potřebuje daného partnera a nějaké zahejbání nepřichází v úvahu 🙂