hurvajz

Kdy je lépe udělat sádrokarton na stropě? Před, nebo po vylití anhydritu?

Nejlepší odpověď
brillant

Já bych ho dělal až po. Co když proteče, prosákne atd., udělají se na stropu fleky a jak je potom bez problémů zakrýt.

Další odpovědi
certisko

Tohle jsem taky nedávno řešil, rovnou jsem se zeptal profíků – http://www.an­hypodlahy.cz a Ti mi ochotně poradili. Podělím se s Vámi o odpověď:

Většinou se anhydritová podlaha vylívá před realizací stropu ze sádrokartonu. Nicméně, pokud je sádrokarton řádně připevněn dostatečným množstvím šroubů a pokud se dodrží režim správného větrání, tj. větrat intenzivně po 48 hodinách od vylití anhydritu a provětrávat i po dobu dalších 2 týdnů, bude vše v pořádku. Pokud se rozhodnete instalovat sádrokarton, doporučujeme rozestup min. 2 týdnů před realizace anhydritové podlahy.

anonym

Já bych ho dělal před.

cukrar

je to jedno, obojí je možné..

Béďa Méďa

No skutečně, tady to přímo píšou…

Zdroj: http://www.anhydrit-podlahy.cz/anhydrit-vs-sadrokarton