mosoj

Kdo vnímá svět správně ?

Je známo, že každý tvor na tomto, prý snad světě, vnímá svoje okolí jinak. Tak kdo ho vnímá správně.

Nejlepší odpověď
annas

Domnívám se že při vnímání světa jde o subjektívní přístup. Třeba už z toho důvodu, že každý člověk má jiné měřítko hodnot.

Vycházím z toho, že pravdivě poznat je možné snad jen sám sebe. Jde o vnitgřní poznání třeba pomocí rozumu, intuice, toho, co tušíme či očekáváme atd.. K tomu přidáme emoce, prožívání, vůli..

Proto je špatné, když někdo o někom řekne, že udělal to a to. Jde o jeho nepodložené domněnky nebo patří k vševědoucím. Pokud někoho nechytnu třeba za ruku, nemohu ho označit za „pachatele“ v kterémkoliv slova smyslu. V tomto směru dochází k chybám a nesprávnému vnímání, často manpulaci..

Vnější svět. Ušima vnímáme zvuk, očima barvu, nosem vůně či zápach atd. Ale smysly nás klamou. Někdo vidí třeba barvu modrozelenou, jiný zelenomodrou. Záleží na předchozích zkušenostech atd.

Příkla d – Třeba jíme jablko, které ně před námi takto pojmenoval. Vnímáme, že je sladké, kyselé, malé, velké, zelené, červené atd. Vytvoříme si určitou představu. Když si vezmeme příště podobné jablko, očekáváme, že bude chutnat stejně. Vnímáme tvar, velikost, ale i chuť či vůni.

Stejně nám k poznání pomáhají matematické či jazykové poučky a jiné poučky, které mají platnost a měli bychom je znát. jsou dané a priori.

Člověk vnímá skutečnost, tedy sám má o nií představu. Jenže předměty existují, i když je nevnímá.,. Kdo je tedy vnímá? S tím už souvisí mimosmyslové vnímání, meditace atd.

Jak tvrdí staré čínské přísloví: „Milující lidé žijí v láskyplném světě. Nepřátelští lidé žijí v nepřátelském svět. Ale jedná se o stejný svět. Jak je to možné“?

Každý vnímá svět jinak, myslím si, že objektivní pohled není.

Další odpovědi
mike beneš

Takhle by se měl vnímat správně http://youtu.be/GrCvcvwjV-k

Putin

Příklad ve třídě → 1 + 1 .. Jeden napíše (√4), další (3 – 1), další (2 × 1), kdo to má správně? :)
Doplňuji:
Jistě, každý to vnímá jinak, tak jako má každý jiný názor na hudbu .. správný názor není, každému to vyhovuje jinak :)

marci1

Kdo ? Každý vnímá samozřejmě svět jinak. Podle svých potřeb, uspokojení, schopností, vědomostí, povahy, IQ. Někdo si myslí, že to má být fialové, někdo růžové. Každý má rád jinou barvu a jak mu dokázat, že to není ta pravá ? Ať si každý vnímá svět podle svého. Nemohou být všichni fialoví, ani oranžoví. Nelze nikomu nic vnucovat. Každý vnímá své potřeby jinak. Všichni bychom se měli snažit, aby ten náš svět byl k žití, abychom se měli rádi, byli tolerantní, abychom jsme sami sebe brzy nezničili. 🙂

zjentek

já!!!
Doplňuji:
..vnímám úhly pohledu ..ale žádnej svět tam nikde nevidím

ivzez

Pěkná otázka, Mosoji.
Každý vnímá svět správně.

Každý na základě svých znalostí a schopností,
každý jiným úhlem pohledu, ale všichni správně.

Podle mne není možné vnímat nesprávně.

postcd

ten, kdo ho vidí podle učebnic daného státu
jinak asi nikdo, jelikož nejsme Bůh

anonym

Nikdo,na tomto světě lze akorát přijmout životní roli čistého svědomí nebo být jednoduše sám sebous tím,že po smrti je každej slavnej.