zjentek

Kdo se pokusí sestřelit asteroid, až na nás (Zemi) nějaký poletí?

Znám zatím jen z filmu, ale kdo ve skutečnosti převezme tuto zodpovědnost vůči celý planetě? Někdo něco určitě udělá, nevěřím, že budeme s oteřvenýma držkama vzhůru koukat úplně všichni. Já nevím, posledních min. 70let odevšad poslouchám kecy, že se ta Amerika roztahuje jako Sovětský Svaz atp., jenže proč by ne? Kdo mě neska jako chrání před asteroidem? Co? Zeman? Sobotka? Anebo mě má uklidnit, že už za dva týdny mě před šutrem shora bude chránit Andrzej? (Babiš). A nebude ten scénář náhodou takovej, že když se američan netrefí, tak evropan záás bude bručet- ježiši kriste, amerika zas*aná, způsobila zkázu světa, jak se do všeho montuje první, přitom kdyby se do toho nesmolili, mohlo nás to třeba minout… kdyby nesejmuli Husajna, moh to těleso sejmout třeba on… a záás dalších 70let- amerika = největší kokoti. Co je to za folklór? A zásadní otázka k tématu- kdy už přestanou používat mozek ty miliardy blbečků na Zemi? No kdy?

Kdo mne vlastně chrání před podobnou „přirozenou“ smrtí?

Přemejšlel jsem, zda toázku nestrčit do počasí a meteorolgie, ale nebyl jsem si jistej tou meteorolgií.

Nejlepší odpověď
Drap

Nic se neboj. Jsem připraven. Jakmile se nějaký nebezpečný asteroid přiblíží, hned na něj střílím.

Další odpovědi
Dochy

A myslíš, že Amerika by to zvládla? 2 propagační filmy realitu nevytvořej. příprava rakety ke startu v rámci NASA trvá – nemýlím-li se řádově měsíce… Některé soukromé subjekty, které se teď začínají prosazovat by to možná zvládly v trochu rozumnější době.

Kepler

Pokud vím, zatím je svět jen ve stádiu teoretických úvah jak by se to dalo technicky řešit, několik způsobů by bylo. Rozbití asteroidu je považováno za nejhorší způsob, protože by nás místo jednoho kusu zasáhlo několik kusů menších a zkáza by byla ještě větší. Dále to naráží i na oblast legislativní, protože je podle mezinárodní úmluvy zakázáno používat v kosmickém prostoru jaderné zbraně. No a konečně to není řešeno ani organizačně, chtělo by to nějakou mezinárodní agenturu a připravit technické prostředky. Zatím to vidím bledě. Takže chránění nejsme, můžeme jen zavřít oči, zatnout zadky a doufat že to spadne na KLDR.

Klaproth

Asteroid není na pořadu dne. Teď řešíme aktuálnější probémy – máslo a lithium (dokonce i ti, kteří vůbec neví co to je).