Avatar uživatele
tyrox

Kdo podle Vás dokáže změnit více svět (k lepšímu)? Teoreticky činný nebo praktický činný člověk?

Dobrý večer všem návštěvníkům, dnes bych na Vás měl takovou delikátní
,avšak jednoduchou otázku. Myslíte si, že dokáže člověk zabývající se teoretickou části změnit víc než praktik? Vím, že se Vám otázka může zdát trochu zmatená proto uvedu stručný příklad : Takže máme zde teoretika = politik a praktika = policista. Oba tito lidé se snaží jednat pro blaho lidí, jeden se snaží slovy změnit svět druhý nasazuje život na ulicích. Oba se snaží udělat pro stát to nejlepší, avšak který z nich dokáže tento svět zlepšít více? Za každou odpověď předem děkuji, uživatel tyrox.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? johana 56, zzzzz před 2510 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
zzzzz

Představa, že politik dělá to nejlepší pro stát je pro mě úplné sci-fi, tak volím raději praktika policistu.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Nejde jedno bez druhého. Teorie i praxe se musí vhodně doplňovat

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
arygnoc

nepotrebujem, aby niekto jednal PRE MOJE BLAHO, ale práve naopak, aby niekto bojoval PROTI TOMU, ČO MOJE BLAHO OHROZUJE. (nekričím, zdôrazňujem).

ako príklad uvediem:
- nepomáhajme chudobným, odstráňme príčiny chudoby.

a viac sa mi nechce to rozoberať, stále odstraňujeme následky, nie príčiny.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
PROwww.cz

Souhlasím s uživatelem "Drap" jedno bez druhého nemůže fungovat. K dispozici je od různých lidí mnoho teorií, ale bez toho, aby je někdo zkusil prakticky realizovat se svět nikdy nedoví, jestli to tak opravdu funguje. Oba dohromady se však vzájemně doplňují a mohou přinést i nečekané výsledky.
Místo politika skvěle může posloužit např. technolog, který zpracuje teoretický postup a dělník pak zjistí, zda se to dá nebo nedá realizovat v praxi, případně díky svým praktickým zkušenostem pomůže nalézt technologovi nejvhodnější řešení.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

to není vůbec podstatné ..svět k lepšímu mění ten, kdo ztratil strach dříve, než jej doběhlo stáří

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kelt

Jeden člověk toho moc nezvládne, záleží kolik lidí ho bude následovat. Může to být jak politik a dalo by se vybrat pár opravdu velkých lidí, tak i vědec, policista, tedy ten, kdo provádí praktickou činnost. Například nějaký zpěvák udělá velký koncert a výtěžek pošle na nějaký fond, je to záslužné. Nebo lékař jede léčit někam do Afriky, jiný například politik o tom bude mluvit, takže bude záležet, zda někoho přemluví, aby se o tu Afriku zajímali, takže kdo dělá víc? Navíc příklad policista - politik . Policista má možná okamžité výsledky ve snížení kriminality, politik má výsledky až za několik let, ale jsou trvalé. Co je záslužnější činnost. Učitel vychovává žáky , atd.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
tomasstir325

No nevím, ale myslím, že svět k lepšímu nezmění jeden ČLOVĚK, nýbrž LIDÉ. Bohužel, jsme národ omezenců a chamtivců, řídí nás ilumináti jak tupé stádo.. Myslím, že svět k lepšímu už vede, ale chvíli to potrvá... =))

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Věda