Rokio

Kdo podle etikety podobá ruku jako první? Finanční poradce, nebo já?

Finanční poradce je o dva roky starší než já má akademický titul bakalář a studuje na inženýra. Přitom pracuje. Já mám pouze maturitu a jsem povoláním dělník.

V současné době čekám, až on mi podá ruku první, když se s ním loučím. Jak je to správně podle pravidel etikety?

Nejlepší odpověď
Kelt

Tady se nedívej na věk, titul a podobně. On je důležitější než ty, ale potřebuje tě. Takže ti podá ruku on.

Další odpovědi
Kepler

Ano, v tomto případě činíš správně. Ruku podává jako první společensky významnější osoba. Zároveň je to jeho gesto zdvořilosti.

jsemjá

Finanční poradce.