autacek

Kdo nese odpovědnost za vodu v řekách, která odteče z našeho území bez užitku?

Ptám se proto, že zadržovat vodu v krajině pomocí uměle vyrobeného sněhu (voda se po rozpuštění vsákne do krajiny, doplní podzemní zásoby vody, odpaří se, aby mohla zase nad suchými oblastmi spadnout, případně odteče později, o což jsem si myslel že třeba při budování rybníků, mokřad, apod.) jde.

Proto nechápu tu nelibost, pokud je v zimě využito trochu vody z potoka na zasněžení sjezdovky. Copak bereme někoho k zodpovědnosti, že od nás nechá odtéct celé řeky? Tato voda tedy nazmar nepřijde?

http://m.ihned­.cz/c1-65999890-pri-zasnezovani-podle-ekologu-prijde-spousta-vody-nazmar-skiarealy-nesouhlasi

Odpovědi
ivzez

Kdo by mohl odpovídat za vodu v řekách, než ten, kdo ji tam dal?
A za její odtékání odpovídá ten, kdo způsobil, že voda z řek odtéká.

Umělé zasněžování je podle mne … (nemám slušný výraz).
Přijde mi stejně „inteligentní“ jako rušení chovů a pěstitelství
a dovoz přes celou Evropu (v lepším případě).

Drap

Voda od nepaměti teče z kopce dolů, tak i odtékají vody z řek a potoků. Od toho máme vodohospodáře, aby se o vodu starali a její odběry rozumně usměrňovali. Pokud to ty nechápeš, tak je to jedno, protože z vodohospodářského hlediska neni důležité, zda něco chápeš nebo nechápeš.

mosoj

Vždyť to tam máš napsané. Studie je pouze jedna a ta říká, že zpět do země a toků se vrátí pouze 60% odčerpané vody. 40% je fuč, což vzhledem k obrovským objemům není zanedbatelné množství.

Mc Merkurion

… no kdo asi? Babiš …

Hranato

Za to že nám tu patrně uz několik stovek milionů let odtéká voda řekama úplně BEZ UŽITKU je zodpovědný jeden manželský pár. Je to pan Vesmír a paní Zeměkoulová.
Zadržovat vodu v krajině pomocí uměle vyrobeného sněhu je slušně řečeno velmi energeticky neefektivní způsob zadržování. Tahle pí…na nemá se zadržováním vody v krajině nic společného. V případě, že by zasněžování skutečně vedlo k zadržení vody v krajině, bylo by rozumnější místo zasněžovaní horských svahů, odkud všechno na jaře rychle odteče a navíc tam pokud vím nemají v létě zásadní problémy se suchem, zasněžovat pole, louky a lány na Moravě, kde závažné problémy se suchem skutečně reálně existují. Pokud je mi známo zatím nikoho z místních moravských farmářů nenapadlo tenhle geniální „zadržovač“ vody v krajině alias sněžné dělo využít.
Buďte první a vyražte za nimi se svým novým projektem. Nazvěte ho třeba Mein sněžampf – Konečné řešení vodové otázky. Cíl ani jedna molekula H2O nazmar. Žádná kapka už nesmí opustit území republiky těmi marnivými koryty plněnými dosud jen tak zbytečně odnikud nikam tekoucí si vodou slitých potoků a potůčků.

Mc Merkurion

… nečti už ty bláboly, určitě potřebuju studii z Alp k životu …

autacek

to Mosoj: je fuč, no a kde skončí? Jako myslíš že zmizí bezestopy a již se nikde neukáže? A ta voda co odteče řeknou, ta nestojí za řeč?

mosoj

Nic nemyslím. V odkazu je napsáno že 40 % použité vody se vypaří a vysublimuje ze sněhu a mraky ji odnesou bůh ví kam. Prostě ta voda z dotyčné krajiny zmizí!!!!!!