Miroslavst

Kdo mu to dovolil? Já to tak nechci.

Používám avast a když zapnu počítač, tak se instaluje databáze virů. To ještě chápu, ale proč když vypnu nebo restartuju počítač, tak hned zase stahuje databázi?
To nechci, stačí tak jedna denně nebo ne?
Doplňuji:
Ne, normálně se to stáhne, vyskočí bublina, že databáze byla nainstalovaná. Pak třeba za hodinu potřebuji vypnout-restarovat a ono to bere znova jako nové zapnutí a stahuje a instaluje to znova. jinak mám nastaveno, že stahovat každých (myslím) 360 minut. To je 6 hodin, ale pokud třeba v 15 hodin zapnu počítač, nainstaluje se, v 17 ho restartuju a zase se instaluje. Řekl bych, že to je první co dělá. Přitom neuplynulo ani těch 360 minut. Kde to nastavit? Já to tak nechci, aby se to furt instalovalo.

Nejlepší odpověď
anonym

když avast otevřeš na první záložce hned vidíš aktuální verzi virové databáze, mění se toto číslo s vícenásobným stahováním aktualiací ? Pokud se po každé aktualizaci navýší, je vše v pořádku.

Jinak byl obecně radil asi toto:

1/ otevřít avast! free antivirus poklepáním na ikonu

2/ klepnout na tlačítko Nastavení vpravo nahoře

3/ v levém sloupci zvolit Aktualizace

4/ dole pak klepnout na roletku „Podrobnosti“

5/ a zrušit zaškrtnutí volby „Po automatické aktualizaci zobrazit upozornění“ … potvrdit OK

… problém vyřešen, aktualizace budou na pozadí probíhat podle potřeby a uživatel jimi nebude obtěžován

http://www.avas­t.com/cs-cz/community-and-support

Další odpovědi
Bumbes

Aktualizace Avastu jsou iniciovány on-line správcem virové a programové databáze. Vždy, když je vytvořena nějaká nová verze ochranného modulu, je okamžitě distribuována uživatelům – klidně několikrát denně. Tyto aktualizace jsou nutné pro účinný chod antivirové ochrany!!!
Pokud tě info-bubliny obtěžují proveď změnu v nastavení, dle návodu „ge0rge“

holka102

stači ale když se ti to nenainstaluje a furt to vypináš tak to ti bude furt naskakovat

člověk

tak si najděte jiného dodavatele internetového připojení

GangstaHelper

Nevím přesně (AVAST dlouho nepoužívám), toto asi nastavit nepůjde. Bere to 360minut od poslední aktualizace, ale tato hodnota se při každém zapnutí počítá od znova (z jednoduchého bezpečnostního důvodu – kdyby si vir pohrával s časem PC).

(Jo a Windows „nepozná“, jestli jste PC restartoval, nebo čerstvě spustil.)

Já mám NOD a nastavenu mám jen aktualizaci po přihlášení uživatele. Bohatě stačí.

ValkyraR

Odinstalovat.V pc ti stačí bohatě třeba CCleaner,protože když ti někdo bude chtít do komplu vlízt,tak se tam stejně dostane.:D