Phantasma

Kdo mi vysvětlí, jaký je rozdíl mezi aktivníma reprobednama a pasivníma?

Mám doma dvě zpěvový reprobedny, všichni mi chválí jak jsem udělala super, že jsou aktivní a tak dále, ale nikdo mi nevysvětlí, k čemu je to jako dobrý:)

Nejlepší odpověď
anonym

rozdíl je pouze v umístění zesilovače.

Aktivní repro má zeislovač přímo v sobě, a ovládací prvky zesilovače jsou přímo na reproduktorech, … zatímco pasivní potřebují zesilovač externí. Zesilovač v aktivních reproduktorech musí mít své vlastní napájení, proto jsou aktivní reproduktory navíc připojeny do elektrické sítě.

Další odpovědi
mosoj

Do pasivních reprobeden jde signál z externího zesilovače a v reprobednách se na vyhýbkách rozdělí signál podle příslušného kmitočtu ne jednotlivé reproduktory ( basy, středy, výšky). V zesilovači se se tedy zpracovává celé slyšitelné spektrum najednou.

V aktivních reprobednách se signál nejdříve na vyhýbkách rozdělí a pak je veden na zesilovač pro basy, středy a výšky každý zvlášť. Pokud se třeba korigují výšky neovlivňuje to ostatní kmitočty. Nastavení korekcí je potom přesnější.