Avatar uživatele
žolik

Kdo mě může vysvětlit když se řekne""TEN MUž JE NARCIS""co to znamená.

Doplňuji:
děkují za odpověď,mám to za sebou,měla jsem takového manžela.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? Andělé, dkk, dědapetr, suaeda před 4748 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

O původu těchto slov si přečtěte v odkazu

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-to-znamena-16
Doplňuji:
Slovo se pojí k řecké mytologii. Krásný nesmělý jinoch Narkissos (Narcis) se vždy stranil ostatních a byl proto považován za domýšlivého. Pohrdl láskou nymfy Echo. Bohyně Afrodita ho za to potrestala tím, že se zamiloval do vlastní podoby, kterou uzřel na vodní hladině. Marnou láskou se utrápil a byl proměněn v květinu nazvanou po něm narcis.

Dnes za narcisistu označujeme člověka, který si nadměrně považuje sám sebe a ve vlastní osobě nachází nejvíce zalíbení. Je fascinován vlastním zjevem a očekává, že i druzí jej budou považovat za mimořádně okouzlujícího jedince. Narcisistu nezajímají problémy lidí, které má kolem
sebe. Soustřeďuje se na sebe a na své zájmy a to mu otevírá dveře k úspěchu profesnímu i společenskému. Jeho egocentrismus funguje jako motor, který jej vede k vytčenému cíli. Narcisisté bývají obvykle tvrdí a jistí si sami sebou. Jsou však také zranitelní, protože jsou velmi citliví na dojem, který vyvolávají u ostatních. Odborníci tvrdí, že současná společnost povzbuzuje ke kultu těla a zdůrazňuje image jednotlivce. Napomáhá tomu i všeobecný kult pracovního úspěchu a bohatství. Narcisisté mají přehnaný pocit vlastní důležitosti, neukojitelnou potřebu být středem pozornosti a trpí bezuzdnou touhou po uznání a vážnosti. Jsou maximalisté. Snaží se naplnit všechny tyto touhy. Pokud se jim to nedaří, cítí se zbyteční a nejistí.

Zdroj: www.zbynekmlcoch­.cz/info/ruzne/nar­cismus_prizna­ky_ a_projevy_defi­nice_informace_o_nar­cisech.html

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
dědapetr

Dnešní narcistní muž vás okouzlí na první pohled, ovšem jen do té doby, než zjistíte, že vše se musí točit kolem něj. Je ale vhodné foukat si bolístky s partnerem, který se bude chtít naopak neustále přizpůsobovat vám?
Jistě znáte příběh starověké báje – krásný mladík Narcissos se zamiluje sám do sebe, protože se vyhýbal společnosti svých druhů a družek, stal se terčem posměchu nymf, které jej považovaly za samolibého a domýšlivého. To jej ještě více utvrdilo v přesvědčení, že samotnému mu bude nejlépe. Podobné vlastnosti připisujeme i dnešním narcisům – jde téměř vždy o muže, které obdivujeme, ale kteří nás také popuzují.
Narcistní muž se má nejen rád, ale je také přesvědčen o vlastní důležitosti, dokonalosti a talentu. Domnívá se, že je lepší než druzí a z toho vyvozuje své právo druhé využívat. Dnešní doba individualit novodobým narcisům nahrává ještě výrazněji – ti pak hledají altruistické ženy, obdivovatelky a pečovatelky. Snadno vás ohromí svými zájmy, znalostmi či profesí, stejně tak si budete posléze uvědomovat, jak snadno vás zneužíval.
http://www.fe­mina.cz/magazin/sex-a-vztahy/muzi-kterym-je-lepsi-se-vyhnout-ii-cast.html

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
led

Človek zahľadený do seba.
pozrite si krásnu povesť o Narcisovi (zaľúbil sa do svojho obrazu v riečke).
PS.
Aga, se o zlomok sekundy rýchlejšia…
🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Lže sobě i ostatním.

Předstírá postavení, prestiž, uznání.

Myslí si, že to, co patří ostatním, je i jeho (finanční prostředky, plány, nápady…).

Neustále je s něčím nespokojený.

Vše, co se netýká přímo jeho, považuje za nedůležité (ano, i nákupy a placení nájmu jsou malichernosti).

Nerad se přizpůsobuje.

Touží být obdivován, chválen a diskrétně obletován.

Škemrá o pozornost u osob vyššího společenského postavení.

Pohrdá osobami, byť na stejné úrovni, jako je on.

Nelze od něho očekávat plnění povinností ani dodržování řádu a pravidel. V dětství mu chyběla láska, ale je možné, že si to jen namlouval. Už tehdy se rozvíjel jeho smysl pro bujnou fantazii. Takže chcete takového muže?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Aga

Nevím, kde jsem to četla, ale byl muž, který se jmenoval Narcis a ten jednou zahlédl svůj odraz ve studánce a řekl si, že je to ale krásná tvář. Tak se na sebe koukal a byl ze sebe tak okouzlený, že se jednou moc nahl a spadl do té studánky a utopil se.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hanulka11

muž narcis si ženu podmaní lehce, ale pak chce aby se mu ve všem podřirovala aběda, když má jiný názor než on…to se dovede pěkně mstít… prostě jen on je nejlepší…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

Ad dědapetr, vivatisimo, lépe to vyjádřit nelze, do Brna smekám.
Častější použití je narcisismus, coby úchylka. Přílišné zahledění do sebe a vlastní krásu, příznaky – zrcadlo, hyperego a sobectví. Větší výskyt u mužů.

před 4748 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek