Odpovedi18

Kdo má sepsat a vybrat kupní smlouvu? Kupec, nebo prodejce?

Nejlepší odpověď
nyjono

To je jedno, důležitý je obsah a aby oba souhlasili a smlouvu potvrdili.

Další odpovědi
Hlada

Jednoznačné pravidlo neexistuje.
V maloobchodě i velkoobchodě ji stanovuje zpravidla prodejce. Ve větších obchodech a při prodeji nemovitosti ji sepíše ten, pro kterého je to jednodušší. Před konečným podpisem se může smlouva několikrát přeposlat a upravit.

Dochy

Záleží na dohodě. Smlouva je potvrzení dohody, je jedno kdo to ve finále napíše. Obvykle prodejce, protože má k dispozici všechna data – je to praktičtější.

cukrar

Podle dohody, většinou prodejce, páč ví více o prodávané věci, kupec si to pak překontroluje.