Marky Stark

Kdo je Váš nejoblíbenější vědec/vědkyně?

Za mě je to určitě Marie Sklodowská za její příspěvky v oblasti fyziky i chemie a za muže asi Erwin Schrödinger, protože se mi opravdu líbí jeho práce v oblasti kvantové mechaniky.

Nejlepší odpověď
Lamalam

Můj nejoblíbenější vědec je Jára Cimrman. Nejméně oblíbeným je Chandrasekhara Venkata Raman, protože z teorie Ramanova rozptylu jsem dvakrát za sebou vyletěla od zkoušky.

Další odpovědi
Kepler

Rokio mi to sebral z huby, ale můžu přidat: Mendělejev a Heyrovský,

Rokio

Vědkyně – Marie Curie Sklodowská
vědec – Stephen Hawking

xxx3

Niels Bohr

ivzez

Nedívám se na vědce tímto pohledem.
Každý z vědců je lidstvu něčím prospěšný.

MonkeyKing

Noam Chomsky, Penrose, kaku,
richard feynman – doporučuji videa s ním a podívat se, kdo to byl! úžasný člověk

stephen hawking kradl teorie od penrose a jako člověk stál za ****, ale málo lidí to ví

Shoehardt

Mám rád knihy Richarda Feynmana.
A taky rád poslouchám Martina Mojžíše.

Takže asi tyhle dva.

aliendrone

To je dost těžké, ale asi Georg Cantor za chlapy (tam je zřejmé proč) a za ženy nejspíš Lise Meitnerová (mnohé naznačuje, že právě ona byla intelektuálním motorem Hahnova týmu).

Lamalam – vždycky mne zajímalo, jestli jde jen o shodu okolností nebo to je nějaké souvislost?>
Chandrasekhara Raman vs Subrahmanyan Chandrasekhar! ;) :D :D