Zvědavý

Kdo je podle vás největší gangster (či mafián) co kdy žil ?

Doplňuji:
Krom Havla (kterým má největší zasluhu na tom že už tu nevládne komunismus) souhlasím

Nejlepší odpověď
Kelt

Záleží podle čeho to posuzovat, podle počtu lidí, které přímo, či nepřímo tito lidé zlikvidoval? A děláte rozdíl mezi nějakým kovbojem z Divokého Západu nebo politikem? A bere se to podle počtu mrtvých, nebo podle škod, které způsobili tito lidstvu? Lze srovnat například Jessie James, Al Capone s nějakými vládci, kteří bojovali proti jiné zemi, Napoleon, Lenin, Hitler, Stalin, čínští představitelé Mao Ce tung a jiní. Církev a jejich pronásledování čarodějnic, Pizzaro a Cortés a dobývání zemí pro španělského krále. Alexandr Veliký. Faroini, špatní vůdci, a naše polistopadové prezidenty. Záleží na konkrétním počtu lidí, kterým zničili život, nebo na procentu těchto lidí ve společnosti?

Další odpovědi
Hamon

Ti, kteří jsou obvykle za mafiány označováni, obvykle těm skutečným nesahají ani po kotníky.
Václav Havel, Václav Klaus, J.Edgar Hoover.
Doplňuji:
Pořadí je náhodné. Havel je tam spíš pro dopad činnosti jeho organizace, než pro její záběr a nejsem si jistý, jestli hlavou té organizace byl Havel nebo Klaus.
A skutečně nejsem volič komunistů.

arygnoc

z tých nebohých:

václav havel (ukradol slovensku 90% jeho výrobných kapacít (v rámci konverzie zbrojárskej výroby, pričom české podniky ostali nedotknuté [námatkou: zbojovka brno])
michail gorbačov – no comment.
európska únia – no coment

a čo je čechom bližšie:
david rath – má patent na návod ako sa mení krabicové víno na milióny
stanislav gross – čo dodať

v širšom merítku – grécko, roky sme platili a budeme platiť (ako únia) dôchodky a iné výhody gréckych občanov, ktorá plačú nad nespravodlivos­ťou únie.

úplne všeobecne – ktorákoľvek banka.

gangstrov je hafo.
ktorý je naj, je ťažké určiť.
ale u ma osobne vedie havel, a pána klausa za oslobodenie 111.000 krimi­nálnikov tiež radím medzi hajzlíkov.

anonym

Jak definuješ gangstera?? 😉
Pokud tak, že z vraha, vyděrače, lupiče a teroristy se ´vyšvihl´ do vysokého společenského (politického) postavení, pak by mezi kandidáty rozhodně neměl zapadnout Josif Vissarionovič Stalin, který byl extrémním zločincem i na poměry ´běžných´ komunistických pohlavárů.
A – pánové, upřímně – kampak se na něj hrabou ti ´naši´ potentáti…
;-D

Andre5000

V. I. Lenin, J. V. Stalin, L. I. Breznev.

Hamon

Hoover – až jsem žasnul, když o něm byl na Prima Zoom dokument – zneužívání pravomocí, vedení spisů na všechny a následná vydírání, vč. nejvýše postavených osob, krytí sázkových mafií…

Klaus – jako ministr financí rozkradl národní majetek, zlikvidoval střední třídu a ze svých přátel vytvořil třídu pohádkově bohatých a ze zbytku občany na pokraji bídy. Následná funkce prezidenta, amnestie a abolice, tj. zahlazení důkazů a faktická legalizace výnosů z trestné činnosti je samovypovídající.

Havel – se svou partou rozbil dvě státní zřízení – ČSSR, s tím problém nemám a ČSFR, což mi vadí už víc. Proč ho označuju za mafiána – spolčil se s dalšími osobami za účelem vlastního prospěchu.