Avatar uživatele
Zvědavý

Kdo je podle vás největší gangster (či mafián) co kdy žil ?

Doplňuji:
Krom Havla (kterým má největší zasluhu na tom že už tu nevládne komunismus) souhlasím

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3854 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kelt

Záleží podle čeho to posuzovat, podle počtu lidí, které přímo, či nepřímo tito lidé zlikvidoval? A děláte rozdíl mezi nějakým kovbojem z Divokého Západu nebo politikem? A bere se to podle počtu mrtvých, nebo podle škod, které způsobili tito lidstvu? Lze srovnat například Jessie James, Al Capone s nějakými vládci, kteří bojovali proti jiné zemi, Napoleon, Lenin, Hitler, Stalin, čínští představitelé Mao Ce tung a jiní. Církev a jejich pronásledování čarodějnic, Pizzaro a Cortés a dobývání zemí pro španělského krále. Alexandr Veliký. Faroini, špatní vůdci, a naše polistopadové prezidenty. Záleží na konkrétním počtu lidí, kterým zničili život, nebo na procentu těchto lidí ve společnosti?

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Hamon

Ti, kteří jsou obvykle za mafiány označováni, obvykle těm skutečným nesahají ani po kotníky.
Václav Havel, Václav Klaus, J.Edgar Hoover.
Doplňuji:
Pořadí je náhodné. Havel je tam spíš pro dopad činnosti jeho organizace, než pro její záběr a nejsem si jistý, jestli hlavou té organizace byl Havel nebo Klaus.
A skutečně nejsem volič komunistů.

Upravil/a: Hamon

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
arygnoc

z tých nebohých:

václav havel (ukradol slovensku 90% jeho výrobných kapacít (v rámci konverzie zbrojárskej výroby, pričom české podniky ostali nedotknuté [námatkou: zbojovka brno])
michail gorbačov – no comment.
európska únia – no coment

a čo je čechom bližšie:
david rath – má patent na návod ako sa mení krabicové víno na milióny
stanislav gross – čo dodať

v širšom merítku – grécko, roky sme platili a budeme platiť (ako únia) dôchodky a iné výhody gréckych občanov, ktorá plačú nad nespravodlivos­ťou únie.

úplne všeobecne – ktorákoľvek banka.

gangstrov je hafo.
ktorý je naj, je ťažké určiť.
ale u ma osobne vedie havel, a pána klausa za oslobodenie 111.000 krimi­nálnikov tiež radím medzi hajzlíkov.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Jak definuješ gangstera?? 😉
Pokud tak, že z vraha, vyděrače, lupiče a teroristy se ´vyšvihl´ do vysokého společenského (politického) postavení, pak by mezi kandidáty rozhodně neměl zapadnout Josif Vissarionovič Stalin, který byl extrémním zločincem i na poměry ´běžných´ komunistických pohlavárů.
A – pánové, upřímně – kampak se na něj hrabou ti ´naši´ potentáti…
;-D

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Andre5000

V. I. Lenin, J. V. Stalin, L. I. Breznev.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Hamon

Hoover – až jsem žasnul, když o něm byl na Prima Zoom dokument – zneužívání pravomocí, vedení spisů na všechny a následná vydírání, vč. nejvýše postavených osob, krytí sázkových mafií…

Klaus – jako ministr financí rozkradl národní majetek, zlikvidoval střední třídu a ze svých přátel vytvořil třídu pohádkově bohatých a ze zbytku občany na pokraji bídy. Následná funkce prezidenta, amnestie a abolice, tj. zahlazení důkazů a faktická legalizace výnosů z trestné činnosti je samovypovídající.

Havel – se svou partou rozbil dvě státní zřízení – ČSSR, s tím problém nemám a ČSFR, což mi vadí už víc. Proč ho označuju za mafiána – spolčil se s dalšími osobami za účelem vlastního prospěchu.

před 3854 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek