Lotr2008

Kdo je podle vás nejlepší hudební filmový skladatel?

Pro mě to byl Ennio Morricone.

Odpovědi
Filip84

Georges Delerue (1925 – 1992)

Zdroj: https://en.wi­kipedia.org/wi­ki/Georges_De­lerue

Kelt

To je věc názoru. Pokud se díváš na filmy, kde autor složil hudbu, v tomto případě westerny , tak ano. Mne často zaujme hudba ve filmu, třeba Piráti z Karibiku, také v hororech a dalších filmech je melodie, která ve mne utkví a když ji slyším, vybaví se mi film.

aevul

Nedokážu vybrat jednoho nejlepšího, takže uvedu tři české a tři světové:
Vadim Petrov – Krkonošské pohádky bych dal jako nejlepší singl
Karel Svoboda
Petr Hapka

Andrew Lloyd Webber
John Williams
Vangelis

VaclavZeman

Treba ted z patra me napada Jan Klusak. Dekuju.

elkon

Jistěže Ennio Morricone, ale také Hans Zimmer. U nás Karel Svoboda. Neskládali sice filmy, ale mimo jiné filmovou hudbu.

Rocker

Morricone,Zim­mer,Weber,u nás třeba Hapka nebo Svoboda.

Darcy

neumím si vybrat, za posledních 10let bežným skladatelům filmové hudby dýchají na krk i skladatelé herních soundtracků, treba velice dobré ke hrám Assassin's Creed.
Za mě je mezi top určite Trevor Morris, Bear McCreary, Ennio Morricone, Vangelis, a taky skupina skladatelů Two Steps from Hell, a domácí Maok a Zdeněk Liška.

Lurius

Pokud bych mohl nejlepšího skladatele posoudit podle jediného díla, pak by to byl Howard Shore (Pán Prstenů), ale Morricone je legenda, co se týká nezávazných skladatelů tak bych sáhl po epické hudbě Audiomachine

Michala11

Danny Elfman

henkka

Zdeněk Liška a Ennio Morricone jsou pro mě ti nej. Pak ještě Phillipe Sarde, Vladimir Cosma, Hans Zimmer a Jeff Beal.

Rocker

Jdeš v prosinci na koncert na poctu Morriconeho?

Lotr2008

Ano, pokud neonemocním, tak bych tam měl být. Moc se na to těším.

aevul

VaclavZeman: Ze kterého patra? Takto spatra bych řekl, že jde o chybu.

VaclavZeman

Jezismarija, Aevule, dekuju za opravu. Ani nevim, jestli to mam po te mozne mrtvici, anebo jsme byl idiot vzdy. Stejne mi ale nektere pojmy z cestiny pripadaji jako sracka, ale to moji neznalost neomlouva. Dekuju.

aevul

Andrew Lloyd Webber teda není přímo filmový skladatel, ale některé muzikály, ke kterým napsal hudbu, byly zfilmovány s jeho hudbou. Fantoma opery prostě pominout nemůžu.