Hufnágl

Kdo dotuje výrobu vajec v ČR?

Před rokem 89 se vejce prodávala za 1 Kčs, křapky za 50 hal. a dnes je cena v Ø 2 Kč. Jak je možné, že dnešní výrobci nekrachují, když se od roku 89 několikrát zvýšila cena energie, vody, krmiv, zařízení, mezd a další položky?

Nejlepší odpověď
quentos

Sdělím ti velké tajemství, vejce se nevyrábějí, ale snášejí je slepice. Žádní „výrobci vajec“ tedy neexistují.

Další odpovědi
zjentek

Sdělím ti velké tajemství, vejce nestojí dvě kačky, ale šest kaček a to prosím NEJSOU VEJCE! To, co MNĚ prodává moja susedka LACINO PO TŘI KAČKY, tak TO JSOU VAJCA!

Pepa25

Dnes je cena normálních vajec 3,5–4 Kč/kus, malých necelé 3 Kč. To je cca 3–4× násobek toho, co před r. 1989. Tento násobek nijak extra nevybočuje orptoi jiným potravinám.

da ny

Když stálo vejce 1 Kčs a nyní stojí 1ks 3 – 4 Kč a více,
o kolik je to procent?
Kolik dostávali dodavatelé vajec (halíře) tehdy a nyní, netuším ;)
Poplatky spojené s bydlením jsou v průměru 15× (a více) vyšší.
Máslo stálo 10 a 8 Kčs, také nestojí dnes 150 Kč.

Hufnágl

Pepa25, dany
Kam chodíte na tu cenu, kterou uvádíte? Ještě jsem neviděl v obchodech vejce za 4 koruny i více. Možná ty bio,nebo u soukromníka. Nevím jak u nás, ale v řetězcích jsou v nabídce v průměru za 2 koruny, což je násobek ceny minulé. A co se týká másla, tak jeho cena se snad počítá za měnu. Zpracovatelé mléka nedělají jen máslo, ale mnoho výrobku z mléka a chcete tvrdit, že jejich cena je lidová? Vždyť sýry jsou dražší než maso.
Ale producenti vajec z nich nedělají majonézu, pacholíčky…,

Hufnágl

quentos
Pán je inteligent.