martina1

Kde zjistit výši dluhu?

Dnes jsme pojistili auto a přišli jsme na to,že není možné zjistit¨,jestli je na autě dlužné pojistné.Sama naše poradkyně neuměla odpovědět.V pátek totiž bývalý majitel odhlásil pojištění a my auto pojistili odedneška.Tudíš teoreticky nebylo pojištěné 2dny a dluh v tomto případě činí 140Kč.Nemáte s tím někdo zkušenosti jak to vlastně je?
Doplňuji:
No právě.Pán byl v polopřevodu tudíš nemusel mít auto pojištěné,ale měl a tak rychle zrušil pojištění.Zaskočil nás,protože to měl udělat až tento týden.Auto je stále v polopřevodu a přapsáno v registru bude až zítra.Jde nám o to, aby nám třeba za tři roky nepřišlo,že dlužíme 140Kč,které jsme ochotni zaplatit.

Nejlepší odpověď
Miroslavst

A kdo je vlastníkem auta v tuto chvíli?
Jde o to, že pokud se udělal přepis dnes v pondělí a zároveň i pojistka, je z vaší strany vše OK. Případný nedoplatek za ty dva dny jde k tíži původního vlastníka, který neměl rušit pojistku dříve než přepsal auto.
Doplňuji:
Nevím to v tomto případě 100%ně, ale pokud je převod do 10 dní, což je ze zákona, neměl by snad být žádný postih ani doplacení.