JájsemRaibek

Kde se ve jméně správně píše titul?

Pokud má někdo titul inženýr, kde ve jméně se správně píše?
Ing. Jan Novák nebo Jan Novák, ing.
Domnívám se, že záměna pozice jména a příjmení nemá vliv, ale pokud ano, tak Ing. Novák Jan nebo Novák Jan, ing.?

Nejlepší odpověď
annas

Záleží, kde jméno s tiltulem použijete:

  1. V adrese – Ing. Jan Novák, Ph. D.
  2. Abecední seznam – Novák Jan, Ing., Ph.D.

Další odpovědi
Drap

V tomto případě by měl být titul před jmenem Ing.Novák Jan

http://priruc­ka.ujc.cas.cz/?id=783

pokud použiješ vyhledavač, najdeš i několik dalších odpovědí. Podobný dotaz je zde už po několikáté.

quentos

Přijde na to, jaký. České tituly se zpravidla píší před jméno, mezinárodní tituly za jméno, přičemž posledně zmíněné jsou odděleny čárkou.
Např. Doc. PhDr. Jan Novák, Ph.D., M.A.