PEPIK 009

KDE SI BUDUJÍ HNÍZDO NEBOLI STAVĚJÍ HNÍZDO:TETŘÍVEK OBECNÝ,STRAKA OBECNÁ,PĚNICE HNĚDOKŘÍDLÁ,BRHLÍK LES­NÍ

PROSIM O ODPOVĚD

FALTA JOSEF

Odpovědi
alenka901

tetřívek:Hnízdo je na zemi pod keřem, slabě vystlané bylinami. Samice do něj snáší 6–12 nahnědlých, hnědě skvrnitých vajec a sedí na nich 25–27 dní

straka:Kulovité hnízdo s otvorem na straně stavěj z trnitých větví oba partneři. Dno hnízda stmelují hlínou a vystýlají trávou. Na 5–9 zelených, hnědě skvrnitých vejcích sedí samice 17–18 dní.

pěnice:Staví si ledabylé hnízdo ze suchých travin s vpletenými zámotky housenek

brhlík:Hnízdí v dutinách, jejichž otvor zmenšuje mazanicí z bláta.