bobánek

Kde se nachází v českéé republice nejdelší sjezdovka?

Nejlepší odpověď
annas

Dlouhé sjezdovky a české hory, to není zrovna obvyklé spojení. Přesto u nás máme řadu sjezdovek, které se svou délkou řadí po bok běžných alpských tratí. Absolutní vítězku v kategorii délka jsme hledali co možná nejobjektivněji s pomocí GPS. Přečtěte si,co se ve skutečnosti zjistilo.

Minusem oficiálních měr je fakt, že se jedná o horizontální délku tratě, nikoliv skutečnou. Mapová délka totiž nezapočítává skutečný sklon svahu. Matematicky vyjádřeno, měří delší odvěsnu pravoúhlého trojúhelníku namísto přepony. Rozdíl oproti skutečnosti není nijak dramatický, ale přesto existuje.

Víc se dovíte z odkazu:

Zdroj: http://cestova­ni.idnes.cz/nej­delsi-sjezdovku-v-cesku-jsme-vypatrali-s-pomoci-gps-pga-/sezona-2008.asp?c=A101220_­174444_ig_zima_hig

Další odpovědi
dědapetr

Ramzová má nejdelší sjezdovku v ČR: ze Šeráku do Ramzové je to skoro 3300 metrů.