Annemone

Kde se dá najít název písně, autora i interpreta české verze americké lidové písně?

Hledám název písně, autora i interpreta české verze americké lidové písně:
The House of the Rising Sun – Dům u vycházejícího slunce.
Slyšela jsem tu originální verzi z rádia a vybavil se mi český text, ale tu píseň nemohu nikde najít.

Začíná to :
Už den znavený jak rampouch tající, mizí za nový Orleans
Kotouč krvavý za obzor zapadá a s ním večerní Orleans.
Zlatých opratí se už zmocnil černý mrak a zář střepů
slunce pojal stín.
Do snů, do nocí letí den jako pták a noc otevírá ten svůj klín.
.............­.............­...........

Český text k písni Dům u vycházejícího slunce napsal Zdeněk Borovec pro interpreta Jaromíra Mayera a jiný text napsal pro Karla Gotta s názvem Dům u bílých bran. Tyto jsou známé.
Já ale musela často slýchat tu třetí verzi, protože právě ta se mi vybavila v paměti jako první. Nevíte někdo kdo ji napsal a kdo ji zpíval? Případně kde se dá najít? Ráda bych si ji znovu poslechla. Děkuji.

Nejlepší odpověď
ivzez

Ta třetí verze mohla být text některé lokálně známé skupiny.

Část textu jsem našla zde:
https://www.su­permusic.cz/sku­pina.php?idpi­esne=189076&si­d=

Můžete zkusit napsat na adresu, která je tam uvedena:
radim.halfar@seznam.cz

Další odpovědi
Kepler

Zkus si to stáhnout tady: https://ulozto­.cz/hledej?q=D%C5%AF­m+u+vych%C3%A1zej%C3%AD­c%C3%ADho+slun­ce+mp3 Je tam 11 souborů, třeba to některý z nich bude.

Mc Merkurion

… my čekali jsme jaro … našel jsem to od Fešáků, ale hrajou to trochu svižnějc než to znám: https://www.y­outube.com/wat­ch?v=65QCtlqq4y8 … je t o teda první, co mne napadlo hned při prvních taktech: https://www.y­outube.com/wat­ch?v=hRXb7K7k7bQ

Annemone

Mc Merkurion, děkuji za snahu. Tuto lidovku svého času hrál a zpíval kde kdo, mě ale šlo o ten český text, který píšu v otázce. Nahraná s tím českým textem se bohužel nikde nedá najít.

Annemone

Ivzez děkuji, ten notový záznam je velmi starý a pochybuji že mi na ten email někdo odpoví. Ale zkusím to.

ivzez

Vím, že je to starý záznam,
ale Váš text jsem našla jenom tam.

Annemone

Já to nejspíš znám z minulého života. 🙂 Jinak to není možné.

ivzez

Znáte ten text celý?

Annemone

Kepler, tak bohužel ani tam to nebylo. Ale moc děkuji za snahu.