ivzez

Kde prosím najdu ovladač/e zvuku pro DELL Latitude D610 pod Windows 7?

Ve středu jsem na notebook DELL Latitude D610 nainstalovala Windows 7. Všechno funguje, jenom zvuk ne. Už dva dny hledám ovladač/e zvuku, ale nenacházím. Zřejmě kvůli kvůli svým nedostatkům v angličtině (hledám jen česky a německy).

Mohl byste mi prosím s hledáním někdo pomoci?

Nejlepší odpověď
jáára

To je problém Windows 7. Jsem radil Win 10.
U Win 7 je často potřeba znát konkrétní hardware a stahovat / instalovat ovladače ručně od výrobce chipu.
E: Zvukovej je tenhle: https://www.de­ll.com/suppor­t/home/cz/cs/czd­hs1/drivers/dri­versdetails?dri­verId=YKWJ1&os­Code=WW1&produc­tCode=latitude-d610

Zdroj: dell.com

ivzez

Uzavřela jsem si otázku, tak musím tady:

Járo,
děkuji za odkaz na ovladač. Už jsem si jej stáhla a za chvíli jej půjdu vyzkoušet.

jáára

Win7 na tom nebudou fungovat korektně. Mají vyšší nároky na HW než Win10. A je to překonaný systém.

ivzez

Proč myslíte, že na tom Windows 7 nebudou fungovat korektně? Zatím mi tam jde všechno kromě zvuku. Ale jsou to teprve dva dny, možná ještě na něco narazím.

Já mám naopak strach z těch Desítek. Notebook má malý HDD (kolem 40 GB), nejsem si jista, jestli by se mi tam Win 10 podařilo nainstalovat do menšího oddílu než 20 GB.

Ale hlavně v Sedmičkách si můžu určit, kdy se má NB připojit k internetu, zatímco Desítky mne připojují ještě před naběhnutím systému a nechtějí mi dovolit připojení k internetu spravovat podle sebe.

Kdyby ty Sedmičky nějak výrazně zlobily, zkusím tam některou distribuci Linuxu (v tom se ještě neumím připojit k internetu).

jáára

Tak Win 10 stačí i 1GB RAM a nechají se zredukovat i do 15GB na systém stabilně. S ovladači není problém. Už tenhle skoro historický stroj pár let nemám. Možná jsem jen proti W7 zaujatý nebo znám ten systém a něco sem si s ním užil.

ivzez

Mně funkční (přes rok) Win 10 Pro zabírají 9,5 GB. Už si ale nepamatují, kolik měla po instalaci. Také jde o starší PC, RAM 2 GB, systémový oddíl má 39 GB → tam mi instalace nedělala problémy.

U toho NB se bojím, že se mi do nějakých 12,5 až 15 GB nebudou Win 10 chtít nainstalovat. Instalátor Win 7 vyžadoval přes 9 GB volného místa, a to jsou Sedmičky ± poloviční.

Mne počítače i systémy hrozně baví, ráda zkouším, co se „dá dostat“ ze starších PC/NB. Ale pořád mám pocit, že s nimi spíše koketuji, než že bych něco pořádně uměla. ((–:

jáára

Velikost Windows neudává jen adresář windows ale i další složky. A ten disk… Já měl 80GB 1,8" PATA ZIF a takový se nedá běžně koupit. Můj D610 už funguje někde na Ukrajině. – Prý je eště dobrý…

ivzez

U mě v podstatě ano, protože jsem odinstalovala všechny aplikace. Programy, které běžně používám, mám na dalším disku, abych je v případě přeinstalace systému nemusela instalovat znovu. Potom mi stačí jen nastavit asociace.

Promazala jsem i Program Files a další složky, na disku C mám obsazeno ± 11 GB. Přemýšlím o tom, že ten disk ještě zmenším a o uvolněné místo zvětším ostatní 4 disky.

Myslíte, že to můžu zkusit zmenšit na cca 15–17 GB? Vlastně zmenšit můžu, to vím. Jde mi o to, jestli Win 10 nebudou protestovat při pozdější instalaci.

jáára

protestovat nebudou, ale… je potřeba místo na stažení upgrade a je potřeba místo na původní systém. Kdyby byly problémy, aby se dalo vrátit zpět na předchozí build. Asi takhle. Jestli W7 vyhovují, nechte je tam. Ten Dell stejně nebude věčný -panty displaye, disk 1,8", baterie… Pořídíte časem lepší.

ivzez

Upgrade nestahuji a netvořím + neukládám body obnovy. U Desítek mám zakázány aktualizace. Po nějaké době stáhnu nejnovější verzi na jiný oddíl, vytvořím bootovací flash disk a provedu čistou instalaci.

Poslední verzi Desítek chci stáhnout až před jarní aktualizací, pak zase tak rok a půl počkám…

Se Sedmičkami ještě nemám zkušenosti, setkávám se s nimi prvně. Nebyla bych věřila, že je na Latitude D-610 půjde nainstalovat… (byla tam XPčka a Ubuntu (tuším 16).

ivzez

Další informace k notebooku:
DELL Latitude D–610
RAM: 2 GB (Ubuntu psal 1,5 GiB)
HDD: ATA ST 950814A (47.5 GB)
Procesor: Intel Pentium M Processor 1.73 GHz
Grafika: Intel 915 GM x86/MMX/SSE2
OS: Windows 7 Home Premium 32 Bit

Dřívější otázka, v níž jsem hledala návod:
https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/pomuzete-mi-prosim-najit-navod-v-cestine-nebo-nemcine-k-notebooku-dell-latitude-d-610